Svarbiausia – išmokti dirbti kokybiškai, o greitis ateis, įgijus patirties

Šios specialybės atstovų rankų laukia kiekvienas naujai statomas ar remontuojamas statinys, senas ir naujai tiesiamas kelias. Be jų neiškiltų nauji gyvenamųjų namų kvartalai, prekybos ir pramogų centrai, o mes dardėtume duobėtais ir dulkančiais keliais.

„Įrengti sankasą, pakloti kelio juostą, remontuoti kelių dangas reikia ne tik įgūdžių, bet ir geros sveikatos bei ištvermės, nes dirbti teks ir karštyje, ir šaltyje, ir lietui lyjant“, – į klausimą, kokių savybių reikia nusprendusiems tapti kelininkais, atsako Marijampolės profesinio rengimo centro, kur būsimieji specialistai per 2,5 metų gali įgyti ir profesiją, ir vidurinį išsilavinimą, profesijos mokytoja metodininkė Aušra Krupavičienė. O Vilniaus statybininkų rengimo centre besimokantys vaikinai ir jų mokytojai pasakoja, kad čia ateina ne tik norintys išmokti mūrininko, apdailininko, fasadų apšiltintojo ir kitų profesijų ar pasitobulinti, bet ir nusprendusieji keisti profesiją, ir pabrėžia, kad profesinėje mokykloje „svarbiausia išmokti dirbti kokybiškai, o greitis ateis įgijus daugiau patirties“ .

Ar būsimieji statybininkai jau moka apšiltinti namo fasadą ir dirbti su dekoratyviniu tinku, o kelininkai – valdyti sudėtingą techniką, TV laidoje vertins tikri darbdaviai – UAB „Fasadų apšiltinimo sistemos“ statybos vadovas Algis Šilabritas ir UAB „Kelranga“ direktorius Povilas Jatkauskas.

Kur ir kaip mūsų šalyje ruošiami statybininkai ir kelininkai sužinosite penktoje TV laidų ciklo „Tavo supergalia“, finansuojamo Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis, laidoje – šį šeštadienį, lapkričio 24 d., 10.30 val. per TV3.

Jei ir Jūs planuojate mokytis profesinėje mokykloje, tai galite padaryti nelaukdami vasaros. Šiemet pirmą kartą priėmimas vyksta ir žiemą – nuo lapkričio 14 d. iki gruodžio 14. d. Daugiau informacijos LAMA BPO sistemoje http://profesinis.lamabpo.lt/.