Mikrokredencialų pridėtinė vertė – PASIDALINKITE SAVO NUOMONE!

Mikrokredencialai darbo rinkai ir švietimui

Mikrokredencialų pridėtinė vertė – PASIDALINKITE SAVO NUOMONE!

Europos profesinio mokymo plėtros centras (CEDEFOP) kviečia darbdavius, darbuotojus, studentus (jaunimą ir suaugusiuosius), kitus besimokančiuosius asmenis bei asmenis, kurie šiuo metu nedirba, dalyvauti apklausoje, kurios tikslas pateikti savo nuomonę apie mikrokredencialų pridėtinę vertę.

CEDEFOP parengė išsamią studiją „Mikrokredencialų vaidmuo siekiant palengvinti mokymąsi dėl užimtumo”.

Studijos rezultatai padės suprasti kokį vaidmenį atlieka mikrokredencialai remiant su darbo rinka ir užimtumu susijusį švietimą, mokymą ir mokymąsi. Tyrimo rezultatai suteiks naujų žinių apie mikrokredencialų savybes, jų pridėtinę vertę individualiai besimokantiems asmenims ir darbuotojams, taip pat jų poveikį esamoms kvalifikacijoms ir pripažinimo sistemoms.

Pagrindinis studijos tikslas yra suprasti kokią naudą teikia mikrokredencialai asmeniui ir identifikuoti sąlygas, kurios yra reikalingos tam, kad mikrokredencialai suteiktų naudą asmenims skirtinguose švietimo lygmenyse bei dalyvaujant darbo rinkoje, projektuojant karjeros kelią. Siekiant šio tikslo yra labai svarbi dalyvaujančių mokymuose, darbo rinkoje asmenų bei studentų nuomonė, požiūris, turima patirtis.

Siekiant surinkti informaciją apie kuo įvairesnį požiūrį ir sukauptą patirtį, parengti keturi klausimynai, kurie yra adresuoti skirtingų interesų turinčioms tikslinėms grupėms. Respondentai kviečiami užpildyti trumpą klausimyną, nurodant savo turimą patirtį ir požiūrį apie mikrokredencialų naudą remiant mokymąsi visą gyvenimą visose gyvenimo srityse.

Klausimynas yra prieinamas aštuoniomis kalbomis (anglų, danų, suomių, vokiečių, prancūzų, lenkų, ispanų ir slovėnų). Klausimyno pildymo trukmė – 15 min.

Kviečiame pasinaudoti šiuo kvietimu ir pateikti savo nuomonę.

Apklausų nuorodas rasite:

Mikrokredencialų pridėtinė vertė: klausimynas darbuotojams

Mikrokredencialų pridėtinė vertė: klausimynas studentams ir besimokantiems asmenims

Mikrokredencialų pridėtinė vertė: asmenims, kurie šiuo metu nedirba

Mikrokredencialų pridėtinė vertė: klausimynas darbdaviams

Klausimynas bus prieinamas iki 2023 m. sausio 15 dienos, tačiau labai tikimės, kad atsakymus pateiksite kuo anksčiau.

Kilus klausimams, maloniai prašome kreiptis:
Anastasia Pouliou (Cedefop ekspertė) Anastasia.pouliou@cedefop.europa.eu; Iraklis Pliakis (Cedefop ekspertas) Iraklis.pliakis@cedefop.europa.eu

„mikrokredencialas – įrašas apie mokymosi rezultatus, kuriuos besimokantis asmuo pasiekė baigęs nedidelės apimties mokymosi kursus. Šie mokymosi rezultatai bus įvertinti remiantis skaidriais ir aiškiai apibrėžtais kriterijais. Mokymosi patirties, kurią įgijus išduodami mikrokredencialai, paskirtis – suteikti besimokančiam asmeniui konkrečių žinių, įgūdžių ir kompetencijų, padedančių patenkinti visuomenės, asmeninius, kultūrinius ar darbo rinkos poreikius. Mikrokredencialai priklauso besimokančiam asmeniui, jais galima dalytis ir juos galima perkelti. Jie gali būti atskiri arba sujungti į didesnius kredencialus. Jie grindžiami kokybės užtikrinimu pagal sutartus atitinkamo sektoriaus ar veiklos srities standartus.“

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *