Kviečiame profesinio mokymo teikėjus dalyvauti CEDEFOP apklausose

Europos profesinio mokymo plėtros centras (CEDEFOP) kviečia Lietuvos profesinio mokymo teikėjus dalyvauti žemiau įvardytose dviejose apklausose apie profesinio mokymo kaitą ir ateities perspektyvas bei apie profesinio mokymo įstaigų patirtį naudojant mikrokredencialus (angl. micro-credentials).

Studijos „Profesinio mokymo ateitis“ tikslas yra padėti geriau suprasti esamus iššūkius ir teikiamas galimybes, su kuriais susiduria profesinis mokymas visoje Europoje per ateinantį dešimtmetį. Pagrindinis tyrimo tikslas yra pateikti išsamią profesinio mokymo retrospektyvą ir atitinkamai suprojektuoti profesinio mokymo ateities perspektyvas. Todėl labai svarbu yra išgirsti kuo įvairesnę profesinio mokymo teikėjų nuomonę ir gauti iš jų kuo išsamesnius duomenis bei aktualią informaciją. Šiuo tikslu yra vykdoma visoje Europoje profesinio mokymo teikėjų apklausa. Profesinio mokymo teikėjai kviečiami užpildyti trumpą klausimyną, kuriame būtų užfiksuota iki šiol įgyta profesinio mokymo patirtis ir pateikta nuomonė apie esamus iššūkius ir teikiamas galimybes, su kuriomis profesinio mokymo teikėjai susidurs per ateinančius 10 metų.
Apklausos apie Profesinio mokymo ateitį nuoroda: čia.

Cedefop įgyvendina naują didelį projektą „Mikrokredencialų vaidmuo palengvinant mokymąsi įsidarbinant“. Tyrimo tikslas – identifikuoti mikrokredencialų vaidmenį darbo rinkoje, įskaitant profesinį mokymą, taip pat ar darbdaviai naudoja mikrokredencialus. Tyrimo rezultatai papildys šiuo metu vykstančias atviras viešąsias konsultacijas dėl mikrokredencialų. Minėtas viešąsias konsultacijas vykdo EK Užimtumo ir socialinių reikalų generalinis direktoratas. Apklausos rezultatai bus įtraukti į pasiūlymą dėl Tarybos rekomendacijos dėl ES požiūrio į mikrokredencialus. Profesinio mokymo teikėjai kviečiami pasidalinti savo patirtimi dėl mikrokredencialų naudojimo, naudos ir pan.
Apklausos apie mikrokredencialus nuoroda: čia.

Abiejų apklausų atsakymų pateikimo laikas – 15 minučių.

Apklausos vykdymo terminas – iki 2021 m. liepos 10 dienos.

Kilus klausimams, prašome kreiptis el. paštu neringa.tolstych@kpmpc.lt, tel. 8 624 14 549.

Jūsų nuomonė yra labai svarbi!

Tikimės Jūsų aktyvaus dalyvavimo

Iš anksto dėkojame už Jūsų atsakymus

Comments are closed