Organizuotas ReferNet seminaras „Besikeičiantis profesijos mokytojo vaidmuo ir profesinio mokymo pokyčių link“

2022 m. gruodžio 7 dieną profesinio mokymo metodinių komisijų (komisijų), Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro (KPMPC), Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai dalyvavo KPMPC organizuotame seminare „Besikeičiantis profesijos mokytojo vaidmuo ir profesinio mokymo pokyčių link“.

Seminaro metu aptarti 2022 metų Komisijų veiklos rezultatai, įgyvendintos iniciatyvos, 2023 metais laukiantys iššūkiai, aktyviai diskutuota profesinio meistriškumo konkursų institutionalizavimo, profesijos mokytojų kvalifikacijos tobulinimo klausimais.

Susitikimo metu pristatyta ReferNet informacijos ir žinių tinklo veikla, aktualūs informaciniai ištekliai profesijos mokytojo tematika, pasidalinta informacija apie laukiamus pokyčius profesiniame mokyme.

Susitikimo metu išsamiai pristatyta asmens įgytų kompetencijų vertinimo aktualijos ir rezultatai.

Diskusijos metu vieningai sutarta, kad būtinas profesinio meistriškumo konkursų institucionalizavimas, aiškios ir standartizuotos organizavimo ir įgyvendinimo procedūros. Būtina parengti vieningą profesinio meistriškumo konkursų koncepciją ir strategiją, suburti nacionalinę profesinio meistriškumo konkursų koordinavimo grupę, parengti kokybės kriterijų ir rodiklių rinkinį, parengti standartizuotą dokumentaciją, sukurti dedikuotą platformą, užtikrinti tvarų finansavimo mechanizmą.

Diskusijos metu pažymėta, kad būtina pasinaudoti esama gerąja profesinio meistriškumo konkursų organizavimo patirtimi ir bei atsižvelgti į jau išmoktas pamokas.

Taip pat diskusijos metu pažymėta, kad profesijos mokytojų kvalifikacijos tobulinimas kryptingai nevykdomas nacionaliniu lygiu, vieningai sutarta, kad turi būti sukurta aiški profesijos mokytojų kvalifikacijos tobulinimo sistema.

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *