Vaiko gerovės komisijų veikla profesinėse mokyklose

KTP-21
Programos kodas
6 akad. val.
Programos trukmė
35 Eur.
Dalyvio kaina
2017-03-09 10:00
Seminaro vieta: Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras, Geležinio Vilko g. 12, Vilnius

Programos anotacija (aktualumas), tikslas ir uždaviniai

Mokyklų Vaiko gerovės komisijos (VGK) sudaromos siekiant spręsti įvairias problemas, susijusias su vaikų ir jaunuolių elgesiu bei jų mokymosi sunkumais. Šių komisijų darbų apimtis plati ir įvairi: užkirsti kelią krizėms (vykdyti prevenciją), organizuoti mokyklos darbą krizės atveju (intervencija), rūpintis turinčių specialiųjų poreikių vaikų integracija, saugumu, jų emocijų bei elgesio korekcija, bendradarbiauti su šeimomis ir įvairiomis institucijomis, tokiomis kaip: vaikų teisių apsaugos tarnyba, policija, psichologinės tarnybos, gydymo ir reabilitacijos įstaigos ir pan. Tam, kad darbas būtų atliekamas tinkamai, svarbu teisingai planuoti savo veiklą, dirbti komandoje, tinkamai paskirstyti atsakomybes, greitai priimti sprendimus, kontroliuoti sprendimų vykdymą.

Mokymų metu pedagogai susipažins su VGK vadyba, teisės aktais, darbo planavimu, komandinio darbo organizavimu, tarpinstitucinio bendradarbiavimo galimybėmis.

Programa reikalinga tam, kad profesinių mokyklų mokytojai bei VGK nariai įgytų žinių ir kompetencijų tokiose srityse, kaip: vaiko (jaunuolio) problemos vertinimas, pagalba mokiniui taikant mokyklos bei visuomenės resursais grįstą modelį, gebėjimas pasiūlyti jam tinkamą pagalbą, VGK veiklos vadyba (planavimas, koordinavimas, kontrolė).

Rengiant programą dėmesys buvo teikiamas teorinių žinių ir praktikos derinimui, modeliuojant realias situacijas.

Seminaro tikslas – tobulinti pedagogų bendravimo ir bendradarbiavimo, organizacijos tobulinimo ir pokyčių valdymo, Vaiko gerovės komisijos darbo optimizavimo profesinėje mokykloje kompetencijas.

Seminaro uždaviniai:

  • Ugdyti pedagogų ir VGK narių gebėjimus planuoti, organizuoti ir kontroliuoti VGK veiklą.
  • Išryškinti tarpinstitucinio bendradarbiavimo galimybes, sprendžiant konkrečios mokyklos VGK iškeltas problemas.
  • Suteikti žinių ir gebėjimų teikiant konsultacinę ir dalykinę pagalbą mokykloje dirbantiems mokytojams bei mokinių tėvams.

Seminaras skirtas: profesinių mokyklų mokytojams, socialiniams pedagogams, direktorių pavaduotojams ugdymui.

Programos rengėjai (autoriai)

Jona Kirkauskienė

Psichologė, Kauno kolegijos psichologijos pagrindų ir komunikacinės elgsenos dėstytoja, įgijusi aukščiausią psichologo – eksperto kvalifikacinę kategoriją. Lektorė yra narė ir aktyviai dalyvauja Lietuvos psichologų sąjungos, Druskininkų savivaldybės vaiko gerovės komisijos ir bendraamžių psichologinės paramos centro, mokyklų psichologų atestacinės komisijos, savivaldybės krizių komandos veikloje. Pagrindinis lektorės vedamų seminarų tikslas – padėti žmonėms atskleisti savo ir ugdytinių potencialą bei tikslingai pritaikyti teorines žinias.

Programą kuruojantis KPMPC darbuotojas

Loreta Račelienė, tel. (8 5) 249 7130, el. p. loreta.raceliene@kpmpc.lt