Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro korupcijos prevencijos organizavimas
Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro (toliau – Centras) direktoriaus įsakymais sudaromos korupcijos prevencijos darbo grupės. Nustatomos korupcijos prevencijos valdymo kryptys.
2019-2020 metais korupcijos prevencija organizuota šiomis kryptimis:
- Korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymas.
- Antikorupcinio sąmoningumo didinimas. Parengta metodinė priemonė korupcijos prevencijos tematika „Korupcijos prevencijos institucijos Lietuvoje“.
- Darbuotojų viešųjų ir privačių interesų deklaravimo kontrolė bei stebėsena (pagal tradicijas gautų dovanų registravimas ir apskaita; neteisėto atlygio davimo ar siūlymo fakto įstaigoje fiksavimo politikos įgyvendinimas ir kt.).
- Korupcijos prevencijos valdymo krypčių organizavimo koordinavimas ir kontrolė.
Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras vadovaujasi Lietuvos Respublikoje galiojančiais kovos su korupcija ir korupcijos prevencijos teisės aktais:
- Įsakymas Dėl KPMPC 2022-2023 m. korupcijos prevencijos programos ir Informacijos apie pažeidimus teikimo vidiniu kanalu ir tvarkymo KPMPC tvarkos aprašo patvirtinimo bei kompetentingo subjekto skyrimo
- Informacijos apie pažeidimus teikimo vidiniu kanalu ir tvarkymo KPMPC tvarkos aprašas
- KPMPC 2022-2023 metų korupcijos prevencijos programa ir programos priemonių planas
- Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymas
- Lietuvos Respublikos nacionalinės kovos su korupcija 2015–2025 metų programos įgyvendinimo 2015–2019 metų tarpinstitucinis veiklos planas
- Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos 2020–2023 metų korupcijos prevencijos programa
- Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba
- Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir jos valdymo sričiai priskirtų įstaigų korupcijos prevencijos politika
- Pavyzdinis veiksmų, patekus į situacijas, galinčias kelti korupcinio pobūdžio riziką, aprašas (Politikos 5 priedas)
Nuo 2019 m. sausio 1 d., vadovaujantis Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 101 straipsniu, valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo apie jam žinomą korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką, išskyrus veiką, kurią galbūt padarė jo artimieji giminaičiai ar šeimos nariai, privalo pranešti Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybai, Lietuvos Respublikos prokuratūrai arba ikiteisminio tyrimo įstaigai.
Informaciją apie pastebėtus korupcijos atvejus Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro galima pateikti:
- tiesiogiai atvykus į Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centrą (adresu: Viršuliškių g. 103-209, LT-05115 Vilnius) pateikti pranešimą raštu Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro administratorei;
- atsiųsti pranešimą paštu (adresu: Viršuliškių g. 103-209, LT-05115 Vilnius, Lietuva);
- elektroniniu paštu: info@kpmpc.lt;
- paskambinti telefonu: +370 670 04104;
- paskambinti Specialiųjų tyrimų tarnybai visą parą veikiančiu karštosios linijos telefonu Vilniuje +370 5 266 3333 (taip pat ir poilsio dienomis), pranešti el. paštu stt@stt.lt, faksu +370 5 266 3307 arba palikti pranešimą interneto svetainėje.
Korupcijos prevencijos tikslas – siekti, kad valstybės ir savivaldybių įstaigų bei verslo įmonių veikla būtų nešališka ir skaidri.
STT rekomendacijos dėl rizikų valdymo perkančiųjų organizacijų atliekamuose viešuosiuose pirkimuose
Daugiau informacijos: https://www.stt.lt/lt/