Studijavau vienur, kitur, bet ištekėjusi mečiau mokslus. Dirbau, auginau vaikus ir buvau viskuo patenkinta, bet vieną dieną viskas pasikeitė… Panašiai savo gyvenimą turbūt galėtų apibūdinti daugelis. Tik gal ne visi išdrįstų prisipažinti, kad mokytis naujų dalykų pasiryžo jau brandžiame amžiuje.
„Dirbau medicinos įstaigoje administracinį darbą, bet kolegos – dėstytojai, gydytojai – vis spaudė, kad eičiau mokytis. Net kompleksuoti pradėjau, kad neturiu profesijos. O supratusi, kad jei tektų keisti darbą, būtų bėda, nes nieko nemoku, pasiryžau. Ir dabar jaučiuosi tvirčiau, esu laimingesnė nei anksčiau“, – pasakoja Gitana, kuri jau turi slaugos bakalauro diplomą, o netrukus įgis ir radiotechnologės specialybę, nors už šias studijas teko mokėti pačiai, bei svarsto apie magistrantūrą.
Kita laidos „Neformaliojo mokslo virtuvė“ viešnia – druskininkietė ponia Birutė arba tiesiog Plepi ponia. Gamybos technologe dirbusi 60-etė prieš penkerius metus neteko darbo, o supratusi, kad pagal specialybę jo ir neras, nusprendė susikurti sau darbo vietą pati. „Lankiau kursus, gavau pažymėjimą ir dabar esu gidė. Kelias po tavo kojomis atsiranda, kai juo žengi“, – sako ji, o karjeros ir darbuotojų atrankos specialistė Rita Karavaitienė priduria, kad virsmai vyksta dėl įvairių priežasčių, bet svarbu imtis naujos veiklos, tobulėti, nes tada vėl atsiras pagrindas po kojomis.
Apie brandžiame amžiuje atėjusį sprendimą mokytis naujų dalykų – penktoje radijo laidoje iš ciklo „Neformaliojo mokslo virtuvė“, finansuojamo ES struktūrinių fondų lėšomis. Laidos, kurią transliuos radijo stotis „Pūkas“, kviečiame klausytis antradienį, liepos 16 d., po 11 val. žinių.