Kiekvieno darbdavio svajonė – rasti tokius darbuotojus, kurie išmanytų tam tikrą sritį ir kuo greičiau galėtų pradėti dirbti savarankiškai. Tačiau kaip jaunam žmogui tuo pačiu metu įgyti ir profesiją, ir sukaupti patirties bei įgūdžių, kurių pageidauja darbdavys?
„Mes pamažu įsiliejome į įmonės kolektvyvą – mums leido „įsivažiuoti“, pritaikyti mokymo centre įgytas žinias ir kaupti patirtį, įgyti pasitikėjimo. Kelis paskutinius mokymosi mėnesius jautėmės kaip tikri darbuotojai – galėjome parodyti, ką sugebame, o įmonė galėjo apsispręsti, ar mes jai tinkame“, – atsako Alytaus „Astros“ mašinų gamykloje programinių staklių operatoriumi dirbantis Paulius Geraltauskas.
Metalo apdirbimo staklininko profesiją Alytaus profesinio rengimo centre įgijęs specialistas radijo laidoje „Pameistrystė – sėkmingas startas darbo rinkoje“ pasakoja, kad apie pameistrystės mokymo formą sužinojo besimokydamas profesinės mokyklos antrame kurse. „Pirmame ir antrame kurse mokėmės profesijos ir įgijome vidurinį išsilavinimą, o trečiame kurse daugiausia laiko praleidome įmonėje. Mokykloje mes daugiausia mokėmės teorinių dalykų, o įmonėje pamažu išmokome atlikti visus darbus, apsipratome darbo vietoje ir kaupėme patirtį. Dabar jaučiu, kad esu savo vietoje, o įmonė mano darbu patenkinta“, – sako profesinės mokyklos absolventas, visus, kurie nori įgyti patirties ir sėkmingai įsidarbinti, raginantis „stoti į profesinė mokyklą ir jei yra galimybė – mokytis pameistrystės būdu“.
Apie tai, kaip vyksta profesijos mokymas įmonėje, kaip sekasi dirbti buvusiems pameistriams ir kodėl verslui naudinga prisidėti rengiant jaunuosius profesionalus, radijo laidoje mintimis dalinsis AB „Astra“ vykdomoji direktorė Onutė Tutlienė, o Visagino technologijų ir verslo profesinio mokymo centro direktorius dr. Vytautas Petkūnas papasakos, kuo profesijos mokymasis pameistrystės mokymo forma skiriasi nuo kitų profesijos mokymosi būdų.
Radijo laidos „Pameistrystė – sėkmingas startas darbo rinkoje“, kuri parengta įgyvendinant projektą „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“, finansuojamą Europos socialinio fondo lėšomis, kviečiame klausytis trečiadienį, sausio 27 d. 10.10 val. per radijo stotį „Pūkas“. Laida kartojama sausio 27 d. 16.10 val. ir sausio 30 d. 10.10 val. Tuo pačiu metu laidos galite klausytis ir per „Pūkas-2“ radiją. Informacijos apie pameistrystę ketinantiems įgyti profesiją ir darbdaviams taip pat rasite interneto svetainėje pameistryste.lt.