Apie pameistrystę paprastai – radijo laidoje „Pameistrystė – sėkmingas startas darbo rinkoje“

„Profesijos mokiausi trejus metus, bet labiausiai man patiko, kad įmonėje, kurioje buvau pameistriu, įgijau daug patirties. Įgijau praktikos“, – sako Edvinas Černauskas.

Prieš kurį laiką Marijampolės profesinio rengimo centre profesiją įgijęs vaikinas remontuoti automobilius mokėsi pameistrystės būdu ir nenusivylė. „Dirbdamas įmonėje pamačiau tokių gedimų, apie kuriuos nebuvau nei vadovėliuose skaitęs, nei iš profesijos mokytojų ar draugų girdėjęs. Taip ir mokiausi – profesinėje mokykloje įgijau teorinių žinių, o meistras padėdavo kiekvieną kartą, kai ko nors dar nemokėdavau ar dėl patirties stokos paprasčiausiai bijodavau imtis“, – pasakoja Edvinas. Įgijęs profesiją jis liko įmonėje, kurioje dirbti pradėjo dar besimokydamas – būdamas pameistriu.

Apie pameistrystės patrauklumą ir privalumus siekiant mažinti atotrūkį tarp darbuotojų įgūdžių ir verslo poreikių, apie šio mokymosi būdo naudą besimokančiajam, darbdaviui ir visiems mums radijo laidoje „Pameistrystė – sėkmingas startas darbo rinkoje“ mintimis ir įžvalgomis dalinsis Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė A. Kudarauskienė, Marijampolės profesinio rengimo centro direktorius Gražvydas Juodišius ir UAB „Kajetonas“ vadovas Ugnius Alaunis. O Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro Konsultavimo ir informavimo skyriaus vedėja N. Tolstych papasakos apie nuotolinius kursus meistrams bei profesijos mokytojams, kurie perteikia savo žinias ir įgūdžius būsimiems profesionalams.

Radijo laidos, kurią inicijavo Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras, kviečiame klausytis ketvirtadienį, rugsėjo 23 d. 9.10 val. per „Pūko“ radiją. Laida, kuri parengta įgyvendinant projektą „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“, finansuojamą Europos socialinio fondo lėšomis, kartojama rugsėjo 24 d. 17.10 val. ir rugsėjo 25 d. 11.10 val.

Ankstesnės radijo laidos „Pameistrystė – sėkmingas startas darbo rinkoje“ galite klausytis mūsų YOUTUBE kanale. Taip pat kviečiame prisiminti visą vasarą net per kelias jaunimo pamėgtas radijo stotis transliuotą žaidimų ciklą „Ką žinai apie profesinį mokymą“.