Ateities profesionalais tampama Pabradėje ir Visagine

Ar galima vienu šūviu nušauti net tris zuikius? Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro absolventui Gediminui Sokolovui tai pavyko. Mokydamasis profesijos vaikinas gavo ne tik stipendiją, bet ir atlyginimą, baigus mokslus jam nereikėjo sukti galvos, kur įsidarbinti, o profesija, kurią jis įgijo – dar ilgai bus vadinama viena perspektyviausių pasaulyje.

Kaip netoli Pabradės augusiam Gediminui tai pavyko? „Dar mokydamasis 10-oje klasėje per „Atvirų durų dienas“ lankiausi mokymo centre Visagine ir pamačiau, koks jis modernus. O po to, kai vasaros atostogų metu padirbėjau įmonėje „Intersurgical“ ir sužinojau, kad ji bendradarbiauja su šiuo mokymo centru ir kviečia mokytis labai perspektyvios mechatroniko profesijos pameistrystės būdu, abejonių neliko“, – pasakoja vaikinas, likęs dirbti įmonėje, kurioje mokėsi. „Pasirinkęs pameistrystės mokymosi formą, mokaisi ir mokykloje, ir tikroje darbo vietoje įmonėje. O joje gali išmokti to, ko jokioje klasėje ar laboratorijoje neišmoksi“, – antrina profesinio mokymo ekspertas Marius Ablačinskas, o UAB „Intersurgical“ vadovas Sigitas Žvirblis, besidžiaugdamas penktus metus trunkančiu bendradarbiavimu su Visagino profesinio mokymo centru ir kartu parengtais specialistais, priduria, kad tai – puiki galimybė regiono jaunimui įgyti itin perspektyvią profesiją ir dirbti netoli namų.

Bet ką gi veikia tas automatinių sistemų eksploatavimo mechatronikas arba tiesiog mechatronikas, kaip tai susiję su naujausiomis technologijomis ir robotais bei kokią užduotį kartu su buvusiu savo profesijos mokytoju Gediminas parengė laidos vedėjams? Apie pameistrystę ir profesiją, atveriančią neribotas karjeros tiek Lietuvoje, tiek užsienyje galimybes – ketvirtoje TV laidoje iš ciklo „Būk profesionalas“.

Laidą, parengtą įgyvendinant projektą „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“ ir finansuojamą Europos socialinio fondo lėšomis, kviečiame žiūrėti šeštadienį, rugsėjo 26 d. 11.30 val. per TV3. Laida kartojama pirmadienį, rugsėjo 28 d. 9.00 val. per TV6.