Auksas ir bronza tarptautiniame konkurse – Lietuvos jauniesiems profesionalams

Iš didžiausio Europoje profesinio meistriškumo konkurso „EuroSkills Gdanskas 2023“ lietuviai pirmą kartą grįžo su aukso medaliu. Jį iškovojo 24 metų automechanikas, buvęs Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos mokinys Mykolas Laurinavičius.

„Tai labai svarbus konkursas. Norisi pasižiūrėti, kiek aš iš tiesų galiu ir pasiekti savo maksimumą“, – konkurso išvakarėse sakė Mykolas, pelnęs ir konkurso „Euroskills Gdanskas 2023“ apdovanojimą geriausių rezultatų pasiekusiam savo šalies atstovui (BEST OF NATION). „Jis nebijo pripažinti, kad kažko nežino, jis domisi naujovėmis, greitai orientuojasi susiklosčiusioje situacijoje, moka surasti jam reikalingą informaciją ir ja pasinaudoti. Mykolas tikrai vertas būti prizininku“, – apie savo mokinį sako jo profesijos mokytojas, šiame konkurse prieš daugiau nei dešimtmetį pats pelnęs sidabro medalį Vitalij Kabelis.

Bronzos medalį šiame prestižiniame konkurse, kuriame varžėsi jaunieji profesionalai iki 25 metų iš visos Europos, pelnė žiniatinklio programuotojas Titas Petraukas, profesiją įgijęs Kauno informacinių technologijų mokykloje (profesijos mokytojas Martynas Kašelionis).

Su apdovanojimu grįžta ir suvirintojas Dalius Jutelis (profesijos mokytojas Kazimieras Labokas), profesiją įgijęs TECHIN Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centre. Jam įteiktas specialus apdovanojimas – medalis už meistriškumą (Medallion of Excelence).

Visiems konkurso dalyviams buvo įteikti „Euroskills Gdanskas 2023” dalyvio sertifikatai. Kadangi šalys į šį konkursą siunčia geriausius jaunuosius profesionalus, šie sertifikatai „atveria jiems daugybės Europos šalių įmonių duris”, o sėkmė konkurse didina ir kitų žmonių pasitikėjimą profesiniu mokymu – teigia „WorldSkills Europe“ Lietuvos techninis delegatas, Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro direktorius dr. Vytautas Petkūnas.

Iš viso rugėjo 5-9 d. vykusiame konkurse Lietuvai atstovavo 12 jaunųjų profesionalų – be jau minėtų, jame dalyvavo stalius, floristas, siuvėjai, mechatronikai, grožio terapijos specialistas, kirpėjas ir virėjas.

Tarptautiniame konkurse „Euroskills“, kuris kas antrus metus vyksta vis kitoje šalyje, 2023 m. dėl teisės vadintis geriausiu jaunuoju meistru rungėsi 43 profesijų atstovai, iš viso apie 600 talentingiausių jaunųjų profesionalų iš 32 šalių. Kitas konkursas po dviejų metų vyks Danijoje, Herningo mieste.