„Būk profesionalas“: naujame TV laidų cikle – apie modernų profesinį mokymą ir jo atveriamas galimybes


Nuo automechaniko iki kosmetiko, nuo floristo ir kirpėjo iki automatinių sistemų priežiūros mechatroniko, nuo siuvėjo, suvirintojo ir fotografo iki paramediko, žirgininko ar IT specialisto – visos modernaus šiuolaikinio profesinio mokymo ir karjeros galimybės – naujame televizijos laidų cikle „Būk profesionalas“.

Nuo automechaniko iki kosmetiko, nuo floristo ir kirpėjo iki automatinių sistemų priežiūros mechatroniko, nuo siuvėjo, suvirintojo ir fotografo iki paramediko, žirgininko ar IT specialisto – įgyti šias ir kitas profesijas šiemet nusprendė apie 20 tūkstančių šalies vaikinų ir merginų.

Tarp tų, kurie šiemet praveria profesinės mokyklos duris – ir jau turintys vidurinį išsilavinimą ir jo dar neįgiję merginos ir vaikinai. Vienas iš jų – dar vaikystėje fotografija susidomėjęs Aleksandras, su kuriuo susitiksime vienoje iš naujo TV laidų ciklo „Būk profesionalas“ laidų. Jis nusprendė pasinaudoti nuo šių mokslo metų atsiradusia galimybe toliau mokytis gimnazijoje ir papildomai – pradėti gilintis į viliojančios profesijos paslaptis profesinėje mokykloje. Kitose laidose susipažinsime su jaunuoliais, jau besimokančiais pasirinkto amato, keliausime išbandyti įvairių profesijų kartu su tais, kurie dar tik renkasi savo kelią, susitiksime ir su tais, kurie, spaudžiami artimųjų ar paklusdami visuomenės stereotipams stojo į aukštąsias mokyklas, tačiau po kurio laiko vis tiek nusprendė mokytis tos profesijos, kuri traukia. Laidos kūrybinės grupės maršrutai veda ir į Visaginą, Pabradę bei Alytų – lankysimės ne tik profesinėse mokyklose, bet ir moderniose įmonėse, kuriose mokosi ir dirba pameistrystės būdu įgyti profesiją nusprendę jaunuoliai. Taip pat sužinosime, kaip profesinių mokyklų absolventus vertina darbdaviai ir kokias profesijas pasirinkę tikrai turėsite gerai apmokamą darbą.

Jau pirmojoje laidoje būsimoji kosmetikė radviliškietė Agnė prisipažins, kad pasirinko profesinę mokyklą dėl to, kad joje įgyjama daugiau praktinių įgūdžių, ir atskleis, kad jos vaikinas vos gavęs profesinės mokyklos diplomą sulaukė daug gerų darbo pasiūlymų. Ko per pirmuosius metus išmoko ji pati, įvertins vizažo specialistė Oksana Pikul-Jasaitienė, kuri dėl širdžiai mielos profesijos kažkada metė studijas universitete. Laidos žiūrovai taip pat sužinos, kokių dar profesijų galima išmokti Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre.

10-ies laidų cikle papasakosime tik apie dalį profesinių mokyklų, kurių didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir mažesniuose miesteliuose yra daugiau kaip 60, bet tikrai sužinosite apie mokymosi jose galimybes jau įgijusiems vidurinį išsilavinimą, norintiems įgyti specialybę ir kartu baigti gimnaziją jaunuoliams, bei tiems, kurie jau turi aukštosios mokyklos diplomą. Taip pat sužinosite, kodėl tėvai, sakydami vaikams, kad „jeigu blogai mokysiesi, eisi į profesinę mokyklą“, neteisūs.

Visos modernaus šiuolaikinio profesinio mokymo ir karjeros galimybės – naujame televizijos laidų cikle „Būk profesionalas“. Kelionę po profesinio mokymo pasaulį pradedame jau šį šeštadienį, rugsėjo 5 d. 11.30 val. per TV3. Kartojama pirmadienį, rugsėjo 7 d. 9.00 val. per TV6.

Laida parengta įgyvendinant projektą „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“, finansuojamą Europos socialinio fondo lėšomis.