Būsimoji paramedikė: „Aukštojoje neįgysi tiek praktinių įgūdžių, kiek profesinėje“

Gal kai kam pasirodys keista, bet paramediku, kuris Greitosios medicinos pagalbos automobiliu atskubės į pagalbą, kai to labiausiai reikės, tampama profesinėje mokykloje. Viena iš būsimųjų paramedikų – antrus metus Kauno Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre besimokanti ir jau dirbanti Kauno klinikose Donata apie pasirinktą profesiją sako: „Esu laiminga, nes darau tai, kas man labai patinka“.

Tačiau tam, kad šiandien galėtų tai pasakyti, jai prireikė nemažai drąsos – nors nuo vaikystės svajojo apie mediciną, ji bijojo kraujo, todėl baigusi vidurinę mokyklą studijavo ekonomiką. Baigusi studijas aukštojoje mokykloje, Donata sparčiai kopė karjeros laiptais ir net tapo vienos viešojo maitinimo įstaigos vadove, bet darbas neteikė malonumo. Todėl kai paaugo dukrytė, ji nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę. „Džiaugiuosi, kad mano norą palaikė visa šeima – ir mama, ir vyras, kuriam teko perimti nemažai kasdienių šeimos rūpesčių“, – sako ji ir priduria, kad „kartais už teorines žinias daug svarbesni praktiniai įgūdžiai, o profesinėje mokykloje jų įgysi daugiau negu aukštojoje“.

Pasak Kauno Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro vadovės Noros Pileičikienės, baigusių kolegijas ir universitetus į profesines mokyklas pastaruoju metu ateina nemažai. Vieni ryžtasi įgyvendinti svajonę, nes ankstesnis pasirinkimas nesuteikė galimybės dirbti mėgstamą darbą, kiti nori įgyti daugiau praktinkų įgūdžių. „Apie 70 proc. mokymo laiko skiriama būtent praktiniams įgūdžiams įgyti ir įtvirtinti“, – sako ji ir priduria, kad neįkainojamos patirties būsimieji paramedikai įgyja pastaruoju metu – padėdami su COVID-19 kovojantiems Greitosios medicinos pagalbos specialistams, savanoriaudami karštojoje linijoje. Jai pritaria ir profesijos mokytojas Povilas Kačinskas. Anot kauniečio, su bendraminčiais įkūrusio vieną pirmųjų Lietuvoje privačią greitąją pagalbą, „teorija – gerai, bet praktika turi eiti šalia“, todėl nereikėtų stebėtis Lietuvos sveikatos mokslų universitete ir profesinėje mokykloje išvydus tuos pačius dėstytojus ir mokytojus, studentus ir mokinius.

Apie pirmąją pagabą užspringus mažyliui, apie kvėpuojančius manekenus, kuriems galima pamatuoti pulsą ir vingiuotą kelią svajonės link – penktoje TV laidoje iš ciklo „Būk profesionalas“ šį šeštadienį, spalio 3 d. 11.30 val. per TV3. Laida, parengta įgyvendinant projektą „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“ ir finansuojamą Europos socialinio fondo lėšomis, kartojama pirmadienį, spalio 5 d. 9.00 val. per TV6.