Būsimųjų apdailininkų profesinio meistriškumo konkursas Kėdainiuose: „Ateik ir pamatyk, ko išmokome“

Profesionalais negimstama. Geriausiais tampama kantriai mokantis, – įsitikinę profesijos besimokantys būsimieji apdailininkai (statybininkai). Kas iš jų labiausiai vertas vadintis jaunuoju profesionalu, paaiškės jau netrukus – lapkričio 18-19 d. Kėdainių profesinio rengimo centre vyksiančiame nacionaliniame apdailininko (statybininko) profesinio meistriškumo konkurse.
„Lietuva siekia didinti pastatų energinį efektyvumą, todėl ir užduotys šiemetinio konkurso dalyviams susijusios su naujų bei renovuojamų statinių šiltinimu“, – sako Kėdainių profesinio rengimo centro direktorius Dangiras Kačinskas. Konkurso dalyviai – mokiniai iš įvairių Lietuvos profesinių mokyklų per dvi dienas turės įrengti ventiliuojamo fasado konstrukcijos fragmentą – apšiltinti iš anksto parengtą stendą mineralinės vatos plokštėmis. Atlikdami šią užduotį, jie turės įrengti medinį karkasą, termoizoliacinį sluoksnį, priešvėjinę izoliaciją, o paskutiniame darbo etape apdailinti apšiltintą stendą pluoštinio cemento dailylentėmis. Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti diplomais, padėkos raštais bei rėmėjų įsteigtais prizais – profesionalių statybinių įrankių komplektais.

Tad, jei norite pamatyti, ką sugeba jaunieji Lietuvos statybininkai (apdailininkai) ir sužinoti, kurie iš būsimųjų specialistų labiausiai verti vadintis jaunaisiais profesionalais ar domitės galimybėmis įgyti šią profesiją, lapkričio 18-19 d. užsukite į Kėdainių profesinio rengimo centrą (Šėtos g. Nr. 105). Jei esate darbdavys, taip pat užsukite – gal kaip čia sutiksite būsimuosius savo darbuotojus. Nugalėtojų apdovanojimas planuojamas lapkričio 19 d. 15 val.

Turininga programa numatyta ir mokinius į konkursą atlydėjusiems profesijos mokytojams. Įgyvendinant projektą „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“ rengiamo konkurso dienomis jie dalyvaus seminaruose, kuriuose gilins savo žinias izoliuojant ypač sudėtingų konstrukcijų šlaitinius stogus, įrengiant ventiliuojamus fasadus ir kt. Projektas, kurį įgyvendina Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras, finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis.