Dailę į Dakarą iškeitęs A. Juknevičius: „Darau tai, kas man patinka“

Taip, mes nesuklydome: vienas garsiausių Lietuvos lenktynininkų Antanas Juknevičius – trečiosios TV laidos „Pažinimo klubas“ herojus. Dakaro legenda neretai vadinamo vyro, hobį pavertusio ir verslu, specialybė visai nesusijusi su automobiliais – jis dailininkas.

„Nei tėtis, nei mama man negalėjo padėti ir ilgai galvojau, kad tai tik turtingiems žmonėms – net nedrįsau svajoti, kad pats vairuosiu lenktyninį automobilį“, – prisipažįsta jis. Dailės akademijos absolventas, iš Londono parsivežęs kraštovaizdžio planuotojo magistro diplomą ir turėjęs neblogai apmokamą darbą neslepia: visa tai iškeisti į veiklą, susijusią su automobilių lenktynėmis, nebuvo paprasta. „Ir šeima, ir draugai sakė: „Gerai pagalvok, ką darai, nes eini ten, kur nei namo pasistatysi, nei ką“. Taip, iš tokio hobio nepragyvensi, bet jei aplink sukuri daug veiklos, susijusios su lenktynėmis, gali išmaitinti šeimą ir normaliai gyventi“, – sako A. Juknevičius. Atverdamas dirbtuvių, kurias vadina operacine arba „Dakaro cechu“, ir kuriose ekstremaliems išbandymams ruošiami ne tik jo, bet ir kitų lenktynininkų automobiliai, duris, jis priduria: „Aš labai noriu laimėti Dakarą, bet aš jau dabar esu laimingas, nes darau tai, kas man patinka“.

Atvirai apie kelią nuo tėčio garažo iki Dakaro ir verslą bei apie tai, kaip priversti svajones pildytis –trečiojoje TV laidoje iš ciklo „Pažinimo klubas“, finansuojamo Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis. Ją žiūrėti kviečiame šeštadienį, spalio 12 d. 8 val. 30 min. per LNK.

img_20190830_151650-2