„Noriu padėti žmonėms, turintiems nestandartinę pėdą, – sako avalynės kūrėja Dana Augulė. – Pati patyriau, kaip sunku tokiems žmonėms rasti patogius batus, o kai susiradau meistrą, kuris sutiko man juos pasiūti, supratau, kad man tai patinka“.
TV laidoje „Pažinimo klubas“ diplomuota scenografė pasakoja, kad prieš gimstant sūnui kūrė dekoracijas įvairiems renginiams, o po motinystės atostogų įsidarbino vienoje telekomunikacijų įmonėje, bet „sėdėti prie stalo ir dirbti ramų darbą – nebūtinai jaustis ramiai“. Ir ne jos būdui. Todėl laisvalaikiu pradėjo šokti lindyhopą, o pirmą kartą žengdama į šokių salę su meistro pasiūtais svajonių bateliais suprato, kad „kurti avalynę, kuri būtų patogi nestandartinę pėdą turintiems žmonėms – mano pašaukimas“.
Iš pradžių Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre jauna moteris įgijo ortopedinės avalynės gamintojo profesiją, o vėliau išvyko mokytis į Paryžių. Tiesa, į tą mokyklą, kurioje norėjo mokytis, nepateko – pasirodo, batsiuvystę prancūzai laiko išskirtinai vyriška profesija. Tačiau atkaklią vilnietę mokytis priėmė Patricija Kruz (Patricia Cruz). Nemenką sumą už mokslus pas garsią batų kūrėją ir siuvėją Dana susimokėjo pradėjusi dirbti avalynės ateljė. Jai neblogai sekėsi, tad gal būtų ir ilgiau užsibuvusi Prancūzijoje, bet norėjo, kad sūnus lankytų mokyklą Lietuvoje. Ir nesigaili sugrįžusi: nors individualiai pasiūta avalynė gerokai brangesnė už įprastą, užsakymų jaunajai kūrėjai, batus užsakovui siuvančiai nuo pėdos pamatavimo iki raištelio įvėrimo, netrūksta.
Apie profesiją jau įgijusių, bet norinčių pasukti kitu keliu, galimybes mokytis profesinėse mokyklose ir apie iššūkius, kuriuos tenka įveikti išdrįsusiems viską pradėti iš naujo – penktoje TV laidoje iš ciklo „Pažinimo klubas“, finansuojamo Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis. Ją žiūrėti kviečiame šeštadienį, spalio 26 d. 8 val. 30 min. per LNK.