Diplomo kaina: „Eik mokytis arba turėsime tave atleisti“

Kaip jaustumėtės, jei kelis dešimtmečius dirbate mėgstamą darbą ir jau įpusėjote šeštą dešimtį, bet staiga vadovas pasakytų: „Tu neturi diplomo. Eik mokytis arba turėsime tave atleisti“?

Išgirdusi panašius žodžius M. K. Čiurlionio menų mokyklos valgyklos gamybos vedėja ponia Regina, kuriai buvo jau 56-eri, suabejojo: „Ar sugebėsiu?“ Bet mokyklos direktorius vis skatino: „Bent pabandyk“.

Ir pabandė. „Mokiausi ne tik maisto gamybos, bet dar ir kompiuteriu dirbti išmokau. Dauguma bendramokslių buvo jaunesni, bet dėl to tik pati pasijutau jaunesnė. O keisčiausia buvo, kai teko atlikti praktiką pas virėjas, kurioms vadovauju“, – apie įveiktus iššūkius TV laidos „Pažinimo klubas“ žiūrovams papasakoja moteris. Išdidžiai rodydama neseniai gautą Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centro diplomą Regina prisipažįsta, kad daug ką mokėjo „iš patirties“, bet per 8 mėnesius trukusius kursus sužinojo, kaip iš šiuolaikiškos virtuvės įrangos išspausti kuo daugiau naudos, o jos galvoje gimė daugybė naujų receptų, tad dabar moters vadovaujamos virėjos iš skirtingų Lietuvos vietų atvykusius mokinukus palepina įvairesniais ir sveikesniais patiekalais. „Esu laiminga, nes toliau dirbu mėgstamą darbą, nors galėjau tapti bedarbe“, – priduria ponia Regina.

Apie profesinio gyvenimo iššūkius brandžiame amžiuje bei vyresnių darbuotojų galimybes mokytis ir išlikti darbo rinkoje – ketvirtoje TV laidoje iš ciklo „Pažinimo klubas“, finansuojamo Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis. Ją žiūrėti kviečiame šeštadienį, spalio 19 d. 8 val. 30 min. per LNK.