Dviejų vienodų užsakymų nebus arba kam baldžiui loginis mąstymas

Ar žinote, kokių savybių reikia geram juvelyrui? Ir kaip kaskart iš naujo keramikas prakalbina molį, o baldžius medį?

„Molis – šilta medžiaga, iš jos gali padaryti ką tik nori. Bet jei renkiesi šią profesiją, turi ne tik taisykles išmokti – dar reikia susikaupimo ir kantrybės“, – sako keramikė Sigita Lukošiūnienė, o į šios profesijos paslaptis besigilinantys profesnių mokyklų mokiniai tikina, kad juos įkvepia molio gebėjimas keistis „nuo skysto, beveik kaip vanduo iki kieto – beveik kaip akmuo“.

Svarbiausia – noras daryti, eksperimentuoti ir nebijoti – tikina savo įmonę įkūręs profesinės mokyklos absolventas Vaidotas Kalvelis ir prisipažįsta: „Dvi tris dienas nenueinu į dirbtuves ir jau pasiilgstu darbo“. Patyręs baldžius prisipažįsta – jis gerokai įkyrėdavo mokytojams savo klausimais, nes labai norėjo prakalbinti medį. „Jei nori įvaldyti šią „supergalią“, turi būti ne tik kruopštus – turi pasitelkti loginį mąstymą ir įsivaizduoti, kaip atrodys baldas, kurį gamini, turi išmokti skaityti brėžinius ir nusiteikti, kad visą gyvenimą ko nors naujo mokysies, nes dviejų vienodų užsakymų nebus“, – sako jis apie individualių baldų gamybos įmonę svajojantiems būsimiesiems kolegoms.

Ape „supergalią“ gaminti daiktus – kur ją įgyti bei kuo ypatingos ir patrauklios keramiko, baldžiaus ir juvelyro profesijos – antrojoje televizijos laidų ciklo „Tavo supergalia“ laidoje. Ją žiūrėti kviečiame šį šeštadienį, lapkričio 3 d., 10.30 val. per TV3.