Fotoistorija apie Kuršių neriją sužavėjo Europos profesinio mokymo bendruomenę

Europos profesinio mokymo plėtros centras (CEDEFOP) 2018 m. balandžio – liepos mėn. organizavo fotografijos konkursą #CedefopPhotoAward 2018 tema „Profesinis mokymas: papasakokite savo istoriją“.

Fotografijos #CedefopPhotoAward 2018 konkurso tikslas – paskatinti profesinio mokymo įstaigų besimokančiuosius pateikti savo mokymosi profesiniame mokyme kolektyvinės patirties fotoistoriją, pasidalinti žinute apie savo požiūrį į profesinį mokymą. Konkurse galėjo dalyvauti Europos Sąjungos šalių, Norvegijos ir Islandijos profesinio mokymo įstaigų mokiniai, besimokantys pagal pirminio ar tęstinio profesinio mokymo programas. Daugiau kaip 100 komandų iš visos Europos pateikė savo fotoistorijas.

Konkursas vyko trečius metus iš eilės, ir visada Lietuvos atstovams yra labai sėkmingas. 2016 metais dviejų Lietuvos atstovų iš Tauragės bei Šiaulių profesinio rengimo centrų fotografijos pateko tarp geriausiųjų, 2017 metais pirmojo prizo laimėtojais tapo Šiaulių profesinio rengimo centro komanda „Laikas kurti“, o Kauno mechanikos profesinio mokymo centro komanda „Mechaniniai paukščiai“ pateko tarp geriausiųjų.

Autoretetinga Konkurso komisija 2018 m. spalio mėn. paskelbė nugalėtojus bei geriausiųjų fotoistorijų sąrašą.

Džiugios nuotaikos ir šiemet — Lietuvos atstovų komanda „F-56“ fotografai, atstovaujantys Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centrą, laimėjo konkurso antrąjį prizą
— kelionę į Salonikus (Thessaloniki), Graikijos Respubliką, kurios metu 2018 m. lapkričio 1 d. dalyvavo Salonikų (Thessaloniki) tarptautinio filmų festivalio atidarymo ceremonijoje bei 2018 m. lapkričio 2 d. fotografijos parodos atidaryme kaip garbės svečiai.

„F-56“ – tai jaunų ir veržlių Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro fotografijos specialybės mokinių komanda: Evelina Burštein, Tim Kliukoit, Raminta Levandraitytė-Matulevičienė, Eglė Mekuškienė kartu su profesijos mokytoja Jogaile Butrimaite.

F-56 komandos fotoistorija

Šviesos kelionė kopomis

Mes esame 4 asmenų grupė, susitikusi mokykloje, su viltimi tapti profesionaliais fotografais. Prieš pradedant mokytis Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centre, fotografo specialybės, visi buvom užsiėmę įvairiausiose srityse – nuo menų iki filologijos, socialinių mokslų ar žurnalistikos. Studijuojant vienoje grupėje su jaunuoliais, kurie įgijo vidurinį išsilavinimą dar praėjusiais metais, mes esame lygiai taip pat motyvuoti mokytis, sužinoti ir suprasti, nes viso gyvenimo mokymąsi mes pasirinkome sąmoningai ir savanoriškai. Šių metų gegužės mėnesį, savaitę praleidome nuostabaus grožio gamtos kampelyje – Kuršių Nerijoje. Beveik be miego, ir mažiausiai 40 km per dieną įveikdami dviračiu, bandėme užfiksuoti šviesos judėjimą smėlio kopomis Neringoje. Pateikiame Jums 5 nuotraukų seriją, kurioje atsispindi mūsų komandinis darbas, žinių praktinis panaudojimas, gamtos pažinimas, taip pat skaitmeninės ir analoginės fotografijos derinimas.

Nuotraukų galerija
f-56_1_cedefopphotoaward_sumazinta

f-56_2_cedefopphotoaward_sumazinta

f-56_3_cedefopphotoaward_sumazinta

f-56_4_cedefopphotoaward_sumazinta

f-56_5_cedefopphotoaward_sumazinta

2018 m. lapkričio 6 d. Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centre atidaryta fotografijų apie Kuršių neriją paroda. Kviečiame apsilankyti ir susipažinti su nuotraukomis gyvai. Paroda vyks iki 2019 m. sausio 7 d.

Parodos akimirkos

dsc_0637

dsc_0641

dsc_0653

dsc_0668