Gera daryti gera arba kaip tapti šiuolaikine Mere Popins

Tikriausiai nerasime žmogaus, kuris nebūtų girdėjęs apie neprilygstamąją auklę Merę Popins, kurią sugalvojo vaikų rašytoja Pamela Travers? O TV laida „Tavo supergalia“ šį šeštadienį kviečia ten, kur ruošiamos šiuolaikinės superauklės.

„Labai myliu vaikus, patinka su jais būti, padėti tėvams juos auginti“, – sako Agnė. „Kai jauti, kad to tikrai nori, mokytis nesunku, nes pats sieki įgyti kuo daugiau žinių“, – bendramokslei pritaria Jovita. Jos abi – būsimos auklėtojų padėjėjos. „Svarbiausia savybė, kurios reikia, norint tapti pačia geriausia pasaulyje aukle, meilė – jei ją jauti, viso kito mes išmokysime“, – patikina Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro praktinio mokymo vadovė Rūta Varnienė.

Profesinėse mokyklose ir profesinio mokymo centruose ruošiamos ne tik auklės ir vaikų darželio auklėtojų padėjėjos, bet ir socialinio darbotojo padėjėjai, masažuotojai, kitų profesijų atstovai – galima rinktis iš kelių dešimčių mokymo programų. Bet jei renkiesi profesiją, kurios esmė – padėti kitam, prireiks ne tik psichologijos ar anatomijos žinių ir stiprių rankų. „Turi mokėti bendrauti ir išklausyti bet kurį žmogų“, – patvirtina mokslus neseniai baigusi socialinio darbuotojo padėjėja Jurgita.

Kur ir kaip moko įvaldyti „supergalias“ padėti silpnesniam ir kokie išbandymai šį kartą teko būsimiesiems profesionalams, sužinosite šeštoje TV laidų ciklo „Tavo supergalia“, finansuojamo Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis, laidoje – šį šeštadienį, gruodžio 1 d., 10.30 val. per TV3.

Jei ir Jūs planuojate mokytis profesinėje mokykloje, tai galite padaryti nelaukdami vasaros. Šiemet pirmą kartą priėmimas vyksta ir žiemą – nuo lapkričio 14 d. iki gruodžio 14. d. Daugiau informacijos LAMA BPO sistemoje http://profesinis.lamabpo.lt/.