Alytiškiui Deivydui šie mokslo metai – paskutiniai profesinėje mokykloje. Per dvejus metus būsimasis suvirintojas jau pramoko profesijos, pagal „Erasmus+“ programą spėjo pasistažuoti įmonėje Suomijoje ir baigė 12 klasių. „Šią specialybę pasirinkau todėl, kad man labai patinka dirbti su metalu. Be to, tai paklausi profesija – net tada, kai visą darbą atliks suvirinimo robotai, reikės specialistų, kurie juos valdys“, – įsitikinęs jis.
Didžiausia Deivydo svajonė – dirbti įmonėje, kurioje statomi ar remontuojami laivai, tačiau mokytis profesijos į Klaipėdą jis nevyko: norėjo būti arčiau namų. Be to, Alytaus profesinio rengimo centras, kuriame jis mokosi, bendradarbiauja su mašinų gamykla „Astra“, todėl vaikinas tikisi, kad paskutiniais mokslo metais mokydamasis pameistrystės būdu įgis patirties, kuri pravers ateityje.
Ir tai realu. Anot Alytaus profesinio rengimo centro direktoriaus Vytauto Zubro, dauguma mokinių, kurie mokosi pameistrystės būdu ir praktinius įgūdžius tobulina darbo vietoje įmonėje, sėkmingai įsitvirtina darbo rinkoje. „Dažniausiai taip mokomasi trečiaisiais, paskutiniais metais, kai mokiniai jau būna įgiję profesijos pradmenis. Įmonė juos ne tik moko, bet ir įdarbina bei moka atlyginimą. O baigus mokslus neretai ir nuolatinę darbo vietą pasiūlo“, – sako jis. Tai patvirtina ir gamyklos „Astra“ vyr. meistras Gediminas Garbauskas. „Gerų suvirintojų ir šaltkalvių mums, kaip ir visoje Lietuvoje, labai reikia ir pagal pameistrystės sutartį pas mus mokosi dešimtys Alytaus profesinio rengimo centro mokinių“, – sako jis ir priduria, kad motyvuoti, norintys siekti karjeros darbuotojai įmonėje gali įgyti gretutines profesijas, pavyzdžiui, staklių operatoriaus.
O ar norite sužinoti, kiek uždirba geri suvirintojai? Kaip profesinių mokyklų absolventus vertina šalies darbdaviai ir kodėl darbo rinkos ekspertė Rita Karavaitienė pataria pameistrystės mokymosi būdu įgytą patirtį įrašyti į gyvenimo aprašymą? O apie tai, kad mokytis profesijos galima pradėti tiesiog dabar – nelaukiant kitos vasaros? Atsakymus į visus šiuos klausimus išgirsite septintoje TV laidoje iš ciklo „Būk profesionalas“ – šį šeštadienį, spalio 17 d. 11.30 val. per TV3.
Laida, parengta įgyvendinant projektą „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“ ir finansuojamą Europos socialinio fondo lėšomis, kartojama pirmadienį, spalio 19 d. 9.00 val. per TV6.