Geriausias jaunasis automechanikas: „Šią pergalę įsirašysiu į CV“

Aplenkęs beveik pusšimtį mokinių, konkurso „Geriausias jaunasis automechanikas 2020“ nugalėtoju tapo Joris Varneckis iš Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos. Nugalėtoją konkursui paruošė profesijos mokytojas ekspertas Vitalij Kabelis.

Antrąją vietą konkurse, kurio buvo surengtas „Litexpo“ centre vykusioje parodoje „Studijos 2020“, užėmė Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklos moksleivis Simas Balsys (profesijos mokytojas Karolis Montvydas), trečiąją – Alytaus profesinio rengimo centro atstovas Rokas Lukoševičius (profesijos mokytojas Rokas Pauža).

Septintą kartą Lietuvoje surengto profesinių mokymo įstaigų mokinių konkurso „Geriausias jaunasis automechanikas“ baigiamajame etape varžėsi 10 finalininkų ne tik iš Vilniaus, Klaipėdos ir Alytaus, bet ir iš Biržų, Kauno, Kretingos, Marijampolės, Panevėžio, Rokiškio ir Šilutės profesinio mokymo įstaigų, o pirmajame etape dėl teisės tapti geriausiais jaunaisiais profesionalais dalyvavo 450 mokinių iš 27 šalies profesinių mokyklų. Per dvi konkurso dienas jie atliko 10 skirtingų užduočių, susijusių su automobilio technine priežiūra ir remontu – keitė paskirstymo diržą, DSG sankabų komplektą, perrinko automatinę pavarų dėžę ir kt.

Nugalėtojo diplomas pravers visur

„Turėjau labai gerą mokytoją, kuris suteikė tiek teorinių žinių, tiek praktinių įgūdžių. Informaciją mokytojas siųsdavo net naktimis“, – atsiėmęs nugalėtojui skirtus prizus sakė J. Varneckis. 20-metis vaikinas tikisi, kad ši pergalė padės jam atkreipti į save ne tik Lietuvos, bet ir užsienio darbdavių dėmesį. „Manau, pergalę šiame konkurse tikrai bus galima rašyti į savo CV – tai nemažas laimėjimas, kuris, tikiuosi, ateityje pravers. Manau, kad tokios pergalės ir diplomai užsienyje yra labiau vertinami“, – sakė šiemet mokslus baigsiantis Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos auklėtinis.

Jis kol kas nėra apsisprendęs, ar taps automobilių mechaniku: „Automobilių pramonė yra labai plati. Dar nežinau, į kurią pusę pasisuks mano karjera, tačiau senų automobilių tvarkymas man didelio malonumo neteikia, todėl gali būti, kad bandysiu tobulėti inžinerijos ar kitose srityse. Vis dėlto manau, kad ir toliau dirbsiu su automobiliais ir mechanika susijusį darbą“.

Visapusiškai naudingas konkursas

Tradicinį konkursą „Geriausias jaunasis automechanikas“ organizuojančios bendrovės „Inter Cars Lietuva“ vadovo Artur Ilkevič teigimu, toks bendradarbiavimas su automechanikus ruošiančiomis profesinėmis mokyklomis pasiteisina. „Čia susirenka ir autoservisų atstovai, kurie su mokytojais sėda prie vieno stalo ir bando atrasti tai, ką reikia tobulinti, autoservisų atstovai gali pasakyti, kokių įgūdžių reikia mokiniams, mokyklos išdėsto savo ir mokinių lūkesčius būsimiems darbdaviams, o mes – abiejų pusių jungiamoji grandis“, – sakė jis.

Variklinių transporto priemonių, laivų ir orlaivių profesinio mokymo metodinės komisijos pirmininkas Tadas Klevas pabrėžė, kad konkursas „Geriausias jaunasis automechanikas 2020“ yra puikus pavyzdys, kaip galima viename renginyje sujungti visas profesinio mokymo kokybe suinteresuotas puses – autodalių gamintojus, tiekėjus, būsimus automobilių remonto specialistus, jų mokytojus ir klientus, kuriems reikia kokybiškai suremontuoto automobilio. „Kadangi šis renginys vyksta jau ne pirmus metus, matome, kad automobilių remonto specialistų paruošimo kokybė gerėja“, – sakė jis ir pridūrė, kad šis konkursas suteikia galimybę palyginti mūsų ir kitų šalių būsimųjų automechanikų pasirengimą bei įgūdžius – nugalėtoju tapęs J. Varneckis gavo kvietimą į tarptautinį konkursą, kuris birželio 29 d. vyks Lenkijoje. Jame taip pat varžysis Bulgarijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Slovakijos, Ukrainos, Vengrijos ir kitų šalių mokiniai.