Vienų profesijų atstovų Lietuvoje per daug, o kitų – net labai trūksta. Ar žinote, kokių? Ir kokią profesiją įgiję galite tikėtis, kad darbdavys pasitiks jus su džiaugsmu? Ne bėda ir tai, jeigu jūsų profesija ne ta – tiesiog išmokite kitos. Gal net nemokamai…
Lietuvoje trūksta programuotojų ir kitų IT srities specialistų, suvirintojų, orlaivių mechanikų, trūksta meistrų, mokančių valdyti įvairius įrengimus gamybos sektoriaus įmonėse ir daugybės kvalifikuotų kitų profesijų darbuotojų. Kur reikia kreiptis norint įgyti paklausią profesiją ar persikvalifikuoti ir kiek tai trunka? Ar gali už jūsų mokymąsi profesinėje mokykloje ar darbo rinkos mokymo centre sumokėti darbo birža ar net būsimasis darbdavys ir ko iš jūsų pareikalaus mainais? Į šiuos ir daugybę kitų klausimų laidoje „Atgal į mokslą“ atsakys Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė, o Vilniaus Jeruzalės darbo mokymo centro vadovas Mindaugas Černius pasakos, kokią mokymo programą geriau rinktis tiems, kurie ateina tiesiai iš mokyklos suolo, o kokią – aplinkybėms susiklosčius nusprendusiems išmokti kito amato, kad būtų lengviau susirasti darbą. Jis atskleis, ko mokytis ateina nusprendusieji imtis verslo ir sugrįžtantys pasitobulinti, ir net tie, kurie brandaus amžiaus sulaukę nusprendžia išmokti ką nors nauja „tiesiog sau“, o vieno iš karjeros portalų atstovė Rita Karavaitienė atskleis, kokių profesijų darbuotojų darbdaviai labiausiai laukia šiandien ir kokių lauks artimiausioje ateityje.
Kaip, kur ir per kiek laiko galima įgyti šiandieninėje darbo rinkoje reikalingą profesiją – penktojoje radijo laidų ciklo „Atgal į mokslą” laidoje. Jos kviečiame klausytis antradienį, spalio 2 d. po 11 val. žinių per „Pūko“ radiją.