Įmonei trūksta kvalifikuotų darbuotojų? Atverkite duris pameistriams!

Vykstant ketvirtajai pramonės revoliucijai (Pramonė 4.0) vienas iš didžiausių iššūkių, kuriuos patiria įmonės – trūksta įvairių kvalifikacijų darbuotojų, o esamiems nepakanka kompetencijų. Vienas iš būdų sėkmingai spręsti šią problemą – įmonėms reikalingų kvalifikuotų darbuotojų rengimas pameistrystės būdu.

„Geriausiai profesijos gali išmokyti to amato meistras“, – apie pameistrystę sako įvairius specialistų rengimo būdus išbandžiusios UAB „Arginta Group“ direktorius, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) viceprezidentas ir Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos (LINPRA) prezidiumo narys Gintautas Kvietkauskas. Kartu su juo apie pameistrystės naudą ir perspektyvas, rengiant kvalifikuotus darbuotojus ir kaip pameistrystės plėtra padeda įmonėms didinti produktyvumą bei visos valstybės ekonomikos konkurencingumą „Žinių radijo“ laidoje „Verslo pulsas“ rugpjūčio 18 d. diskutavo Lietuvos profesinio mokymo įstaigų asociacijos prezidentas, Alytaus profesinio rengimo centro direktorius Vytautas Zubras, savo patirtimi dalijosi AB Astra LT vykdančioji direktorė Ona Tutlienė ir suvirintojo profesijos pameistrystės būdu besimokantis Erikas Jungevičius.

Radijo laidos įrašą rasite čia.

„Esminis skirtumas – mokykloje mokomės teorijos, o įmonėje dirbame tikrą darbą, todėl įgijau daug patirties“, – sako automatinių sistemų eksploatavimo mechatronikas, buvęs Mažeikių politechnikos mokyklos mokinys ir UAB „Elics engineering“ pameistrys, su šia įmone siejantis savo profesinę ateitį Tadas Gudauskas. Apie jį ir šiuolaikinę pameistrystę, kuri įmonėms suteikia galimybę išsiauginti jų poreikius atitinkančius profesionalus, bei apie perspektyvas, kurias šis profesijos mokymo būdas atveria ne tik savo kelią besirenkantiems jaunuoliams, bet ir persikvalifikuoti norintiems suaugusiesiems, pasakojama straipsnyje „Darbdaviai apie pameistrystę: „Geriausiai profesijos gali išmokyti to amato meistras“.

Straipsnis ir radijo laida parengti įgyvendinant projektą „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“, finansuojamą Europos socialinio fondo lėšomis.