Informacija apie atnaujintą Virinamų ir lituojamų metalo gaminių (išskyrus mašinas ir įrenginius) bei transporto priemonių (išskyrus variklines) ir jų įrangos gamybos ir remonto sektoriaus profesinį standartą

2021 m. liepos mėn. buvo atnaujintas Virinamų ir lituojamų metalo gaminių (išskyrus mašinas ir įrenginius) bei transporto priemonių (išskyrus variklines) ir jų įrangos gamybos ir remonto sektoriaus profesinis standartas (įsakymas įsigaliojo 2021 m. rugpjūčio 27 d.).

KPMPC gavo keletą pasiūlymų atnaujinti minėtąjį standartą:

1. Viešosios įstaigos Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centro prašymą papildyti standartą LTKS IV lygio Metalo konstrukcijų ir laivų korpusų surinkėjo kvalifikacijos aprašu. Prašymui pritarė AB „Vakarų laivų gamykla“.

2. Lietuvos suvirintojų asociacijos siūlymą pakeisti profesinį standartą pakoreguojant numatytus reikalavimus asmeniui, siekiančiam įgyti Mechanizuoto, orbitinio ir robotizuoto suvirinimo įrenginio operatoriaus (LTKS IV) kvalifikaciją.

3. Ekspertų pasiūlymus dėl termino „apdirbimas“ keitimo į terminą „apdorojimas“ Suvirintų sujungimų terminio apdirbimo įrenginio operatoriaus (LTKS II ir LTKS III) kvalifikacijų aprašuose.

Profesinio standarto atnaujinimui pritarė Pagrindinių metalų ir metalo gaminių, kompiuterinių, elektroninių ir optinių gaminių, elektros įrangos, variklinių ir kitų transporto priemonių, mašinų ir įrangos gamybos ir remonto sektorinis profesinis komitetas bei Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija.