IT pasaulis atsiveria ir moksleiviui, ir bakalaurui, ir aukštojo mokslo magistrui

„Kodėl turėčiau pradėti mokytis profesijos, kuri patinka, baigęs 12 klasių, jei tai galiu daryti jau 11-oje?“, – klausia 17-metis Lukas ir pats atsako: „Jei jau žinai, ko nori mokytis, profesinė mokykla yra puikus startas – kartu baigsi ir vidurinę mokyklą, ir įgysi profesiją, o tada gali pradėti dirbti, nes jau turėsi ir teorinių žinių, ir praktinių įgūdžių, arba stoti mokytis į kolegiją ar universitetą“.

Būsimasis žiniatinklio programuotojas, besimokantis Vilniaus technologijų mokymo centre, pirmąjį kompiuterį dovanų gavo anksčiau nei pradėjo lankyti mokyklą, o būdamas 11-os metų jau pats bandė mokytis programavimo pagrindų. „Mama iš pradžių atkalbinėjo nuo profesinės mokyklos – norėjo, kad pirmiausia baigčiau vidurinę, bet tėtis mane palaikė ir abu įtikinome mamą“, – prisimena jis.
O Vita ir Maksimas mokytis programinės įrangos testuotojo specialybės nutarė jau vėliau – nors šeimoje kartu sudėjus du bakalauro ir vienas magistro diplomai, matematikos ir informatikos mokytoja anksčiau dirbusi moteris po motinystės atostogų nusprendė persikvalifikuoti, o vadybininku dirbusiam jos vyrui seniai norėjosi imtis ko nors naujo. Vilniaus technologijų mokymo centre įgiję naują profesiją abu jie sėkmingai įsidarbino. „Bet IT – tokia sritis, kurioje viskas labai greitai kinta, todėl mes jau ruošiamės lankyti kursus. Būtina nuolat tobulėti“, – pasakoja jie.

Apie IT srities profesijų įvairovę devintoje TV laidoje iš ciklo „Būk profesionalas“ pasakos Vilniaus technologijų mokymo centro mokytoja metodininkė Justina Balsė, apie šios srities specialistų paklausą ir AKADEMIJA.IT programą – jos kuratorius Andrius Plečkaitis ir asociacijos „Infobalt“ direktorius Mindaugas Ubartas. Anot jo, AKADEMIJA.IT – tai bendras kelių mokymo įstaigų, asociacijos ir verslo projektas, kurio tikslas – padėti žmonėms tapti IT srities profesionalais, o įmonėms parengti joms reikalingą specialistą. Bet svarbiausia, sako jis, tai profesija, kurią įgijusieji graibstyte graibstomi, o „dirbti gali ir iš Balbieriškio, ir iš Balio“.

Į beribį IT pasaulį keliausime šį šeštadienį, spalio 31 d. 11.30 val. per TV3. Laidų ciklas „Būk profesionalas“ rengiamas įgyvendinant projektą „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“, finansuojamą Europos socialinio fondo lėšomis. Devintoji šio ciklo laida kartojama pirmadienį, lapkričio 2 d. 9.00 val. per TV6.