Įvyko 16-oji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2018. Įjunk ateitį“

Vasario 8-9-10 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyko 16-oji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2018. Įjunk ateitį“. Tris dienas trukusioje parodoje aukštosios ir profesinės mokyklos, su studijomis susijusios įstaigos savo stenduose ir 200-uose renginių mokiniams teikė informaciją apie tai, kur mokytis ir studijuoti, kaip planuoti savo karjerą. Šios parodos metu vyko du profesinio meistriškumo konkursai, kuriuose savo įgūdžius ir kūrybiškumą demonstravo virėjo ir automechaniko specialybių mokiniai iš skirtingų Lietuvos profesinio mokymo įstaigų. Konkurso dalyviai dirbo su realia restoranų virtuvių ir autoservisų įranga.

Virėjo profesinio meistriškumo konkurse dalyvavo mokiniai iš Alytaus profesinio rengimo centro, Biržų technologijų ir verslo mokymo centro, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro, Klaipėdos turizmo mokyklos, Kupiškio technologijų ir verslo mokyklos, Šiaulių profesinio rengimo centro, Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokyklos bei Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro. Konkurso dalyviai turėjo atlikti 2 užduotis: pagaminti karštą užkandį ir karštą patiekalą, kuriuos vertino kompetentinga vertinimo komisija. Automechaniko profesinio meistriškumo konkurse dalyvavo Alytaus profesinio rengimo centro, Kauno technikos profesinio mokymo centro, Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklos, Panevėžio profesinio rengimo centro, Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos, Šiaulių profesinio rengimo centro, Tauragės profesinio rengimo centro ir Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos mokiniai. Konkurso dalyviai turėjo atlikti 8 praktines užduotis, kurių atlikimą stebėjo ir vertino vertinimo komisijos nariai.

Po rimtos, dvi dienas trukusios kovos, paaiškėjo konkursų nugalėtojai: Virėjo profesinio meistriškumo konkurse nugalėjo Klaipėdos turizmo mokyklos mokinys Rokas Ragauskas (mokytoja Inga Poškutė), antrą vietą užėmė Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro mokinys Rokas Galvonas (mokytoja Vita Brūzgienė), trečią vietą – Šiaulių profesinio rengimo centro mokinė Roberta Freimonaitė (mokytoja Ingrida Vaišnorienė). Automechaniko profesinio meistriškumo konkursą laimėjo Panevėžio profesinio rengimo centro mokinys Tomas Druskevičius (mokytojas Stanislovas Budraitis), antra vieta atiteko Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklos mokiniui Edgarui Kubilui (mokytojas Vitalius Neiberka), trečią vietą užėmė Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos mokinys Tomas Šepetys (mokytojas Viltalij Kabelis). Konkursų laimėtojai, dalyviai ir juos ruošę mokytojai buvo apdovanoti diplomais ir padėkomis bei rėmėjų atminimo dovanomis.