Jaunieji Lietuvos profesionalai išlydėti į tarptautinį konkursą „Euroskills 2018“

Švietimo ir mokslo ministerijoje Lietuvos jaunųjų profesionalų komanda išlydėta į tarptautinį profesinio meistriškumo konkursą Euroskills“ – Europos jaunųjų profesionalų iki 25 metų varžybas, kurios rugsėjo 26-28 d. vyks Vengrijos sostinėje Budapešte.

Kartu su beveik 600 geriausių Europos valstybių jaunųjų specialistų „EuroSkills 2018“ varžosi 6 Lietuvos komandos, kurių dalyviai yra nacionalinių profesinio meistriškumo konkursų nugalėtojai. Mūsų šaliai nuo 2008 m. vykstančiame konkurse šiemet atstovauja 7 jaunieji profesionalai – 2 mechatronikai, po vieną automechaniką, kirpėją, programuotoją, virėją ir suvirintoją ir jų profesijos mokytojai.

Išlydėdama jaunuosius Lietuvos profesionalus į tarptautine profesinio mokymo olimpiada vadinamą renginį, švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė linkėjo jiems sėkmės ir sakė, kad konkurso dalyviai atstovauja ne tik juos parengusioms profesinėms mokykloms, bet ir visai sparčiai besikeičiančiai Lietuvos profesinio mokymo sistemai, kuri pertvarkoma atsižvelgiant į ketvirtosios pramonės revoliucijos keliamus iššūkius, verslo reikalavimus, specialistų poreikio prognozes ir prioritetines įvairių šalies regionų plėtros sritis. Pabrėžusi, kad profesinis mokymas – tiesiausias kelias realizuoti savo pomėgius, įgyti profesiją ir susirasti darbą, ministrė taip pat akcentavo, kad labai svarbu, jog šalies profesinių mokyklų auklėtiniai – buvę šio tarptautinio konkurso dalyviai ir prizininkai į jį sugrįžta jau kaip profesijos mokytojai.

Vienas iš jų – buvęs Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos mokinys, o dabar šios mokyklos automechanikų profesijos mokytojas Vitalijus Kabelis, 2010 m. pelnęs sidabro medalį, o šiemet į konkursą jau lydintis savo mokinį.

Apie „Euroskills“

2018 m. Budapešte (Vengrija) vykstančiame konkurse varžosi apie 600 dalyvių iš 28 Europos šalių, kuriuos vertina apie 500 ekspertų. Konkurso dalyviai – 37 profesijų atstovai – savo gebėjimus atskleis varžydamiesi 6 srityse: informacinės ir komunikacinės technologijos, gamybos ir inžinerinės technologijos, statybos technologijos, transportas ir logistika, socialinės ir asmeninės paslaugos, kūrybiniai menai ir mada.
Tarptautinis jaunųjų profesionalų konkursas „Euroskills“ vyksta kas 2 metus ir rengiamas vis kitoje šalyje. Šiemetinis konkursas – pirmasis, surengtas Centrinės ir Rytų Europos valstybėje. Nuo pat pirmojo konkurso, surengto 2008 m., jame dalyvauja ir Lietuva.

foto