Jaunieji Lietuvos profesionalai prieš tarptautinį profesinio meistriškumo konkursą „Euroskills Gdanskas 2023”: „Stengsimės parodyti viską, ko išmokome ir ką sugebame”

Rugsėjo 5-9 d. Lenkijos mieste Gdanske vyks jaunųjų profesionalų iš visos Europos varžytuvės. Šimtus jaunųjų profesionalų iš visos Europos suburiantis tarptautinis profesinio meistriškumo konkursas „EuroSkills“ vyks jau 8-ą kartą. Šiemet Lietuvai jame atstovaus gausiausia iki šiol profesinio mokymo įstaigų auklėtinių ir absolventų komanda – dėl geriausio jaunojo profesionalo vardo varžysis 10-ies profesijų atstovai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Visagino. Kadangi kai kurių profesijų atstovai varžosi komandomis, kurią sudaro du žmonės, iš viso lydimi savo profesijos mokytojų į profesinio meistriškumo olimpiada neretai vadinamą konkursą vyksta 12 jaunųjų profesionalų.

Mintimis apie tai, kuo šis konkursas ypatingas, kaip anksčiau jame sekėsi Lietuvos atstovams ir kaip ruošėsi šių metų konkursui bei kokių rezultatų tikisi, mūsų šalies komandos nariai dalijosi rugpjūčio 30 d. transliuotoje radijo laidoje „Jaunieji Lietuvos profesionalai – konkurse „Euroskills Gdanskas 2023”.

Kviečiame pasiklausyti radijo laidos, kurioje dalyvavo automechanikas Mykolas Laurinavičius, profesiją įgijęs Vilniaus automechanikos ir verslo mokykloje bei jo profesijos mokytojas, anksčiau pats sėkmingai dalyvavęs „Euroskills“ konkurse Vitalij Kabelis, t. p. Lietuvos komandos vadovė, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro direktorė Nora Pileičikienė bei Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro direktorius, mūsų šalies atstovas WorldSkills Europe dr. Vytautas Petkūnas, įrašo.