Jelena: „Dėl negalios mūsų gyvenimas kitoks, bet mes galime labai daug!“

„Kai atvažiavau iš Šiaulių į Vilnių mokytis, įsidarbinau prekybos centre. Buvau vienas iš pirmųjų, kurie dirba kasoje, sėdėdami neįgaliojo vežimėlyje“, – tokiais žodžiais Martynas galėtų pradėti pasakoti savo istoriją. Tačiau Vilniaus socialinių mokslų kolegijoje į reklamos ir marketingo paslaptis jau antrus metus besigilinantis 40-etis ją pradeda kitaip: „Jaunystėje studijavau Kūno kultūros akademijoje, bet mokslų nebaigiau. Ir tik visai neseniai pasiryžau pabandyti iš naujo“.

Jis juokauja, kad nors mokytis ir laikyti egzaminus gali nuotoliniu būdu, reikalavimai dėl to nesumažėja. Bet tai ir gerai, nes įgytos žinios pravers darbe – dviese su kolege jie yra įsteigę įmonę, kuri moko negalios etiketo ir konsultuoja aplinkos neįgaliesiems pritaikymo klausimais.

Artėjant naujiesiems mokslo metams radijo laidoje iš ciklo „Neformaliojo mokslo virtuvė“ aptarsime įvairias žmonių su negalia galimybes įgyti naujų žinių ir įgūdžių ar persikvalifikuoti bei pritaikyti savo gebėjimus darbo vietoje, o jei nusprendėte patys sau susikurti darbo vietą – gauti finansinę paramą. Joje dalyvaus Užimtumo tarnybos Vilniaus klientų aptarnavimo departamento direktorė Inga Balnanosienė ir Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkė Jelena Ivančenko. Pasak jos, svarbiausia neužsidaryti tarp keturių sienų su savo problema: „Mūsų gyvenimas dėl negalios tapo kitoks, bet jis nesibaigė. Išdrįskite išeiti už įprastų ribų ir įsitikinsite – kiekvienas iš mūsų galime viską. Arba labai daug“!

Pokalbis apie tai, kaip tobulina kvalifikaciją ir siekia naujų žinių bei įgūdžių žmonės su negalia – aštuntoje radijo laidoje iš ciklo „Neformaliojo mokslo virtuvė“, finansuojamo ES struktūrinių fondų lėšomis. Laidos, kurią transliuos radijo stotis „Pūkas“, kviečiame klausytis antradienį, rugpjūčio 27 d., po 11 val. žinių.