Kauno technikos profesinio mokymo centras. Tarptautinis profesinio meistriškumo konkursas „Stalius 2020“

ktpmc         baneris

Kauno technikos profesinio mokymo centras jau ketvirtą kartą jungiasi prie Europos Komisijos iniciatyvos „Europos profesinių gebėjimų savaitė“, kuri suteikia unikalią galimybę švietimo ir mokymo teikėjams, kartu su verslu ir kitomis organizacijoms, priminti plačiajai visuomenei apie profesinio mokymo atnešamą naudą – įgyjamą profesinį meistriškumą, atveriantį įsidarbinimo ir sėkmingos karjeros galimybes.

Kauno technikos profesinio mokymo centras, atsižvelgdamas į esamą situaciją, lapkričio 10 dieną organizavimo nuotolinį Tarptautinį profesinio meistriškumo konkursą „Stalius 2020“. Konkurse dalyvavo net dešimt mokinių iš įvairių mokymosi įstaigų, besimokančių staliaus (baldžiaus) mokymo programoje. Konkurso dalyvių darbai bus vertinami pagal Konkurso vertinimo taisyklėse nustatytus vertinimo kriterijus. Įtakinga konkurso komisija, gavusi dalyvių konkursinius darbus, vertins pagal gaminio kokybę, furnitūros montavimą, darbų atlikimo technologiją bei darbo vietos organizavimą.

Konkurso tikslas – ugdyti mokinių profesinį meistriškumą, stiprinti motyvaciją ir padėti mokiniams atrasti savo talentus bei atlikti svajonių darbus. Konkursas prasidėjo nuotoliniu susitikimu, kuriame prisistatė konkurso dalyviai ir dalyvius konkursui rengę profesijos mokytojai. Vėliau konkurso dalyviai atliko praktinę užduotį – iš gautų ruošinių turėjo pagaminti gaminį – dėžutę.
Kauno technikos profesinio mokymo centro profesinio mokymo medienos skyriaus vedėjas Vidmantas Norkus liko patenkintas šiuo konkursu, perkeltu į virtualią erdvę, ir teigė, kad susidomėjimas medienos srities profesiniu mokymu išlieka aktualus, o mokiniai noriai įsivertina savo gebėjimus ir kompetencijas.

Konkurso nugalėtojai bus skelbiami lapkričio 26 d.

Dar viena galimybė tobulinti profesinius įgūdžius

Gruodžio pirmąją savaitę Kauno technikos profesinio mokymo centro skyriuose vyks dar vienas renginys; „Europos profesinių gebėjimų savaitės profesinio meistriškumo konkursai”. Jei nepasikeis dėl covid-19 pandemijos šalyje esanti situacija, renginys vyks nuotoliniu būdu. Jo metu mokiniai galės patobulinti savo profesinius įgūdžius įvairiuose konkursuose: „Geriausias stalius, baldžius 2020“, Geriausias santechnikas 2020“, Geriausias automobilių kėbulo remontininkas 2020“, „Geriausias kompiuterinės įrangos derintojas 2020“, „Geriausias automechanikas 2020“, „Geriausias logistas 2020“.

Profesinis mokymas, kuris dažnai užmirštamas ir nepelnytai nuvertinamas, šiandieninėje visuomenėje yra sėkmingos karjeros garantas.

ktpmc1

ktpmc2

ktpmc3

ktpmc4