Klaipėdoje įvyko nacionalinis būsimųjų masažuotojų profesinio meistriškumo konkursas

„Jo rankos tiesiog auksinės!“ arba „stebuklingos rankos“. Taip dažnai sako apie masažuotojus – tuos, kuriems vos prisilietus, palengvėja. Būtent tokiais siekia tapti Lietuvos profesinio mokymo įstaigų mokiniai, dalyvavę nacionaliniame masažuotojų profesinio meistriškumo konkurse „Masažuotojas 2022“.

E. Čepskienė: „Tai praktika ir dar kartą praktika“

Nacionalinio profesinio meistriškumo konkurso „Masažuotojas 2022“, kuris šiemet vyko Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre, nugalėtoja tapo Eglė Čepskienė (profesijos mokytoja Linutė Radvilavičienė), atstovavusi profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ Pietų Lietuvos filialui. Antroji vieta atiteko konkurso šeimininkų atstovei Alinai Česaitei (profesijos mokytoja Amanda Zaleskienė), o trečioji – Agnei Paškevičienei (profesijos mokytoja Irena Černiukienė), masažuotojo profesijos besimokančiai Elektrėnų profesijos mokymo centre.

„Mane visada žavėjo žmogaus kūnas – kaip jis gali prisitaikyti. O šis konkursas – tai praktika, praktika ir dar kartą praktika. Tai suteikia daugiau drąsos. Be to, tai galimybė susipažinti su kolegomis“, – mintimis dalijasi konkurso nugalėtoja E. Čepskienė.

Vienas iš profesinio mokymo įstaigų mokinių profesinio meistriškumo konkursų tikslų – ne tik motyvuoti jaunuolius siekti profesinių aukštumų, bet ir padėti jiems bei darbdaviams surasti vieniems kitus. Sėkmė tokiame konkurse gali atverti kelią pradėti profesinę karjerą, pavyzdžiui, sveikatos priežiūros įstaigose – juk tarp juos vertinančių komisijos narių yra ir darbdavių atstovų.

„Mokiniai, įgiję žinių ir patirties, konkurse išbando save – kaip jie gebės atlikti klasikinį ar kitokio stiliaus masažą realiame gyvenime“, – pabrėžia Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro direktorė dr. Dalia Martišauskienė, o viena iš būsimųjų masažuotojų darbą vertinusios komisijos narių, Klaipėdos miesto globos namų vadovo pavaduotoja Aldona Gudeliauskienė priduria: „Konkurso dalyviai gerai pasirengę. Kadangi geri masažuotojai labai paklausūs ir reikalingi, visi jie tikrai susiras darbą ir galės profesionaliai padėti žmonėms“.

Pradėkite karjerą profesinio mokymo įstaigoje

Masažuotojai – viena populiariausių specialybių. Jos mokosi ne tik siekiantys įgyti pirmąją profesiją, bet ir tie, kurie jau yra įgiję kitą profesiją. „Jie mokosi pagal skirtingas mokymo programas. Mokiniai, kurie įstoja baigę vidurinę mokyklą, mokosi dvejus metus, o tie, kurie jau įgiję kvalifikaciją ar baigę bakalauro arba magistro studijas, mokosi pusantrų metų“, – aiškina Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Sveikatos priežiūros paslaugų ir reabilitacijos skyriaus vedėja Danguolė Kisielienė.

Nacionaliniame profesinio meistriškumo konkurse, kuris surengtas įgyvendinant projektą „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“, finansuojamą Europos socialinio fondo lėšomis, dalyvavo būsimieji masažuotojai profesionalai iš 11 Lietuvos profesinio mokymo įstaigų. Išmokti šios ir daugybės kitų paklausių profesijų, atveriančių kelią į sėkmingą karjerą, galima keliose dešimtyse mūsų šalyje veikiančių profesinio mokymo įstaigų. Informaciją apie mokymo programas ir priėmimo į Lietuvos profesinio mokymo įstaigas sąlygas rasite interneto platformoje

www.profesinis.lamabpo.lt/