Klaipėdoje įvyko tradicinis nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Mano banguojanti jūra 2022“

Paaiškėjo kurti, konstruoti ir siūti drabužius bei gaminti papuošalus ir kitus dailiuosius tekstilės gaminius besimokančių Lietuvos profesinio mokymo įstaigų mokinių nacionalinio profesinio meistriškumo konkurso „Mano banguojanti jūra 2022“ nugalėtojai.

Būsimieji profesionalai jau planuoja savo karjerą

Šiemet būsimieji siuvėjai konkurso metu turėjo pasiūti vakarinę suknelę, o dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojai varžėsi, kas geriau įvaldęs rankinės ir riešinės dekoravimo technikas. Geriausia jaunąja siuvėja tapo Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos mokinė Ieva Šinkūnienė (profesijos mokytoja Jolanta Gaižutienė), o geriausios dailiųjų tekstinės dirbinių gamintojos titulas atiteko kitai sostinės atstovei – Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro mokinei Ramintai Rusakevičiūtei (profesijos mokytoja Valentina Pašakinskienė).

Anot jau 8-ą kartą Klaipėdos technologijų mokymo centre vykusio konkurso dalyvių, profesiją jos pasirinko neatsitiktinai. „Visada norėjau siūti. Ir kai baigsiu mokslus, į klausimą, kokia mano profesija, aš didžiuodamasi atsakysiu: siuvėja“, – sako nugalėtoja tapusi I. Šinkūnienė. Jai pritaria ir profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ mokinė Monika Tamulionytė: „Siuvėja – jau antroji mano profesija. Pirmasis pasirinkimas nepateisino lūkesčių, o dabar esu tikra, kad pasirinkau teisingai. Ateityje aš norėčiau turėti savo įmonę“.

Merginos svajonė mokytojų nestebina. „Profesinio mokymo įstaigoje įgytos žinios bei praktiniai įgūdžiai ir yra pirmasis žingsnis kopiant profesinės karjeros laiptais. Džiaugiuosi, kad vis daugiau gerai ir labai gerai besimokančių mokinių nusprendžia stoti į profesinio mokymo įstaigas. Tai geriausias įrodymas, kad žmonės vis pozityviau vertina profesinį mokymą“, – sako Klaipėdos technologijų mokymo centro direktorė Violeta Petrušienė.

Konkursas – erdvė surasti vieniems kitus

Nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas – tai galimybė ne tik parodyti, ko išmoko, ir palyginti savo gaminius su kitų mokinių gaminiais, bet ir proga pademonstruoti savo sugebėjimus potencialiems darbdaviams, nes tarp mokinių darbus vertinančios komisijos narių ir svečių – įvairių įmonių atstovai. „Siuvėjų poreikis darbo rinkoje labai didelis, o konkursas – puiki erdvė darbuotojams ir darbdaviams surasti vieniems kitus. Mes į konkursą todėl ir atėjome, kad norime pasiūlyti jaunosioms siuvėjoms darbą mūsų įmonėje“, – patvirtina UAB „Be-Ge Baltic“ personalo vadovė Justė Markevičienė.

Nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas surengtas įgyvendinant projektą „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“. Šis projektas, kurį vykdo Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras, finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis. Įgyti daugybę paklausių ir perspektyvių profesijų galima keliose dešimtyse Lietuvoje veikiančių profesinio mokymo įstaigų, o išsamią informaciją apie visas mokymo programas ir mokymosi sąlygas rasite internete profesinis.lamabpo.lt.