Kostiumų dizainerė D. Pečiulienė: „Džiaugiuosi, kad pasirinkau tokį kelią“

Kai gerai besimokanti šešiolikmetė Daiva nusprendė, kad baigusi 10 klasių stos į profesinę mokyklą, nustebo visi – ir tėvai, ir pedagogai, ir net profesinės, į kurią ji įstojo, mokytojai. Tačiau svajonę tapti drabužių dizainere įgyvendinusi moteris sako, kad ir vėl rinktųsi tokį patį kelią.

„Supratau, kad jei noriu tapti gera drabužių dizainere, privalau mokėti siūti ir nusprendžiau negaišti laiko – profesinėje mokykloje išmokau amato ir baigiau vidurinę mokyklą, o po to stojau į aukštąją. Mokytojai labai nustebo, atkalbinėjo, bet džiaugiuosi, kad jų nepaklausiau, – prisimena Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centre siuvėjos specialybę įgijusi, o po to Dailės akademijoje kostiumų dizaino bakalauro ir magistro studijas baigusi D. Pečiulienė ir priduria: – Jei tikrai žinote, ko norite, bet neramu, ką tėvai pasakys – nedvejokite, nes ne tik įgysite žinių ir įgūdžių, bet dar ir laiko sutaupysite“.

Šiandien ji pati dėsto toje pačioje profesinėje mokykloje, kurios duris pravėrė prieš dešimtmetį, o jos vyras – aukštąjį išsilavinimą įgijęs ekonomistas profesinėje mokykloje gilinasi į fotografijos paslaptis. „Aš stilistė, o jis fotografas – su tuo planuojame sieti savo tolesnį gyvenimą“, – atskleidžia Daiva, o Lietuvos profesinio mokymo įstaigų asociacijos prezidentė, Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos direktorė Elena Pelakauskienė patvirtina: „Mokytis amato ateina ne tik jaunuoliai. Nemažai besimokančių jau baigę aukštąsias mokyklas, kolegijas ar tiesiog nori įgyti ar pakeisti profesiją“.

Viskas apie profesinį mokymą: kas, ko ir kaip gali mokytis ir kokios galimybės atsiveria įgijus profesinį išsilavinimą skirtingo amžiaus žmonėms – ketvirtoje radijo laidoje iš ciklo „Neformaliojo mokslo virtuvė“, finansuojamo ES struktūrinių fondų lėšomis. Laidos, kurią transliuos radijo stotis „Pūkas“, kviečiame klausytis antradienį, liepos 2 d., po 11 val. žinių.