Laurynas: „Mokausi, kad antrą kartą nebankrutuočiau“

Ar svajojate apie savo įmonę? O Laurynas su broliu ne tik svajojo, bet ir įsteigė. „Bet po metų ji bankrutavo ir supratau, kad man trūksta žinių“, – prisipažįsta vaikinas ir priduria, kad nusprendusiems dirbi IT srityje broliams koją pakišo ne ši sritis, o vadybos bėdos.

Dabar Laurynas gilinasi į smulkiojo verslo organizavimo paslaptis ir tikisi, kad antrasis bandymas imtis savo verslo bus sėkmingas. Apie savo verslą svajoja ir jo bendramoksliai. Kol kas jie dar tik mokosi steigti ir likviduoti įmones, užsakyti prekes ir išrašyti sąskaitas faktūras, užmegzti ir palaikyti ryšius su klientais ir, žinoma, skaičiuoti pinigus. „Bet tikrų pinigų mokomosiose, imitacinėse bendrovėse nėra“, – juos, sako Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokylos profesijos mokytoja Rugilė Paulauskaitė–Pranaitė, būsimieji specialistai užsidirbs, kai baigs mokyklą. Bet jei norės tapti tikrais profesionalais – smulkiojo verslo organizatoriais ir nekilnojamojo turto agentais, kelionių organizatoriais, siuvėjais konstruktoriais ir rūbų modeliuotojais, floristais ir vizualinės reklamos gamintojais – teks dar daug išmokti. Ir vienas iš svarbiausių dalykų – mąstyti ir dirbti nestandartiškai, nes kūrybiškumas, anot šios mokyklos Verslo skyriaus vedėjos Linos Kaubrienės–Stunžėnienės, „visada pasiteisins ir suteiks konkurencinį pranašumą“. Tai primena ir atlikti praktikos mokinius priimantys darbdaviai: bet kokio verslo sėkmė priklauso nuo darbuotojų, todėl jei besimokydamas įrodysi, jog esi vertas, įmonės durys tau atsivers plačiai.

Dešimtoji laida iš ciklo „Tavo supergalia“, kuris finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis – jau šį šeštadienį, gruodžio 29 d., 10.30 val. per TV3.