LIETUVOJE PRADĖTAS VYKDYTI PIAAC TARPTAUTINIS TYRIMAS

Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras 2022 m. rugsėjo mėn. pradėjo vykdyti PIAAC (angl. Programme for the International Assessment of Adult Competencies) tyrimą. PIAAC – tai inovatyviausias ir išsamiausias kada nors vykdytas tarptautinis suaugusiųjų gebėjimų tyrimas. Šio tyrimo tikslas – išanalizuoti suaugusiųjų nuostatas, poreikius ir gebėjimus naudotis technologijomis ir komunikacijos priemonėmis informacijos paieškai, surinkimui, naudojimui, mokymuisi ir bendravimui su kitais.

Tyrimo duomenų rinkimą organizuoja įmonė CIVITTA, o vykdo įmonė Eurotela.

Šio tyrimo metu kviečiami dalyvauti ir savo gebėjimus patikrinti 16-65 metų amžiaus Lietuvos gyventojai. Planuojama apklausti daugiau nei 5000 asmenų. Respondentai apklausiami namuose, darbo vietoje ar kitoje viešoje erdvėje. Apklausos vykdomos planšetiniu kompiuteriu, kurį pateikia interviuotojas.
PIAAC tyrimą sudaro dvi dalys:

1. Klausimynas, kurį pagal dalyvio atsakymus užpildo interviuotojas (trukmė – apie 45 min.).
2. Testas, kurį dalyvis savarankiškai atlieka planšetiniu kompiuteriu (trukmė – 1-2 valandos, testo atlikimo laikas nėra ribojamas).

Jeigu namų ūkis yra gavęs kvietimą dalyvauti PIAAC tyrime, yra galimybė susisiekti su tyrimo vykdytojais ir nurodyti kontaktinį telefoną, kuriuo būtų galima susisiekti ir suderinti apklausos laiką bei vietą. Arba dalyvavimui tyrime užsiregistruoti galima kiekvienam patogiu būdu:

– paskambinti nemokamu numeriu 8 800 88812;
– registruotis šioje nuorodoje: https://piaac.lt/registracija/; arba
– parašyti el. paštu piaac@kpmpc.lt.

Net jei dėl įvairių priežasčių gyventojai ir negavo paštu laiško-kvietimo, gyventojų namuose gali apsilankyti interviuotojas ir pakviesti dalyvauti tyrime. Dalyvavimas PIAAC tyrime yra savanoriškas, tačiau be galo svarbus, siekiant gauti kuo tikslesnius duomenis apie Lietuvos suaugusiųjų gebėjimus.

Daugiau informacijos apie PIAAC tyrimą galima rasti: http://www.oecd.org/skills/piaac/ ir http://piaac.lt.

Tyrimas vykdomas įgyvendinant iš Europos socialinio fondo bendrai finansuojamą projektą „Suaugusiųjų švietimo sistemos plėtra suteikiant besimokantiems asmenims bendrąsias ir pagrindines kompetencijas“ (Nr. 09.4.2-ESFA-V-715-01-0002).