Lietuvos komanda „EuroSkills“ konkurse: išbandėme save ir pasisėmėme patirties

Lietuvos jaunieji profesionalai sugrįžo iš tarptautinio profesinio meistriškumo konkurso „EuroSkills 2018“. Budapešte (Vengrija) vykusiose Europos jaunųjų profesionalų iki 25 metų varžybose geriausiai iš mūsų šalies atstovų pasirodė automechanikas Kęstutis Mockus, baigęs Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklą.

Nors savo profesijos mokytojo Vitalij Kabelio, kuris 2010 m. vykusiame konkurse pelnė 2-ąją vietą, pralenkti jam nepavyko, apie savo verslą svajojantis automobilių elektros įrangos diagnostikos ir remonto specialistas nenusimena. Anot jo, galimybė išbandyti jėgas tokiame konkurse – tai visų pirma didelis paskatinimas tobulėti, nes „jei nori būti geriausias, turi mokytis visą gyvenimą“.

Kartu su beveik 600 geriausių jaunųjų specialistų iš 28 Europos valstybių „EuroSkills 2018“ varžėsi 6 Lietuvos komandos: du mechatronikai, po vieną automechaniką, kirpėją, programuotoją, virėją ir suvirintoją – nacionalinių profesinio meistriškumo konkursų nugalėtojai. Ir jie, ir į „EuroSkills 2018“ juos lydėję profesijos mokytojai – konkurso ekspertai iš Vilniaus, Kauno ir Visagino profesinio mokymo įstaigų pabrėžia, kad šis konkursas ne tik proga jauniesiems profesionalams išbandyti savo jėgas, bet ir puiki galimybė pasisemti patirties visai sparčiai besikeičiančiai Lietuvos profesinio mokymo sistemai, kuri pertvarkoma atsižvelgiant į ketvirtosios pramonės revoliucijos keliamus iššūkius.

Nuotraukose: Lietuvos komandos nariai tarptautiniame konkurse „EuroSkills 2018“.

Apie konkursą „EuroSkills“

2018 m. Budapešte (Vengrija) vykusiame konkurse varžėsi apie 600 dalyvių iš 28 Europos šalių, kuriuos vertino apie 500 ekspertų. Konkurso dalyviai – 37 profesijų atstovai – savo gebėjimus atskleidė varžydamiesi 6 srityse: informacinės ir komunikacinės technologijos, gamybos ir inžinerinės technologijos, statybos technologijos, transportas ir logistika, socialinės ir asmeninės paslaugos, kūrybiniai menai ir mada.

Tarptautinis jaunųjų profesionalų konkursas „EuroSkills“ vyksta kas 2 metus ir kiekvieną kartą rengiamas vis kitoje šalyje. Kitas konkursas vyks 2020 m. Graco mieste (Austrija).
Nuo pat pirmojo konkurso, surengto 2008 m., jame dalyvauja ir Lietuva.