Programos trumpa anotacija/ tikslas ir uždaviniai
Programos tikslas – suteikti žinių ir praktinių įgūdžių apie meno terapijos metodus ir priemones, išmokti taikyti meno terapijos elementus praktiškai bei sustiprinti mokinių pažinimo ir ugdymo aplinkų kūrimo profesines kompetencijas.
Meno terapijos taikymas svarbus ne tik medicinoje, bet ir ugdymo procese.
Didelę dalį žmogaus veiksmų ir sprendimų lemia emocijos. Tradicinis mokymo procesas daugiau akcentuoja loginį mąstymą, o ne socialinius ar emocinius mokymosi aspektus. Šiuolaikinės kartos vaikams tiesiog būtina padėti išsiugdyti tiek emocines kompetencijas, tiek asmeninio bendravimo įgūdžius, silpnėjančius dėl technologijų įtakos. Vis dažniau kalbama apie socialinį-emocinį mokymąsi, kai į mokymosi procesą įtraukiamos tiek emocijos, tiek tarpusavio santykiai.
Šiame seminare susipažinsime su keletu meno terapijos formų, analizuosime būdus ir galimybes pritaikyti šio metodo elementus bendrųjų kompetencijų ugdymo procese. Keletą metodų išmėginsime praktiškai – kad dalyviai mokymų metu, galėtų išmokti taikyti įgytas žinias praktinėse situacijose ir praktinėje veikloje.
Programos uždaviniai yra: padėti mokytojams suvokti kartų skirtumus ir jų požiūrius bei vertybes, sužinoti, kaip mokosi šiuolaikiniai vaikai – kokie mokymosi būdai jiems tinkamiausi; suteikti žinių apie meno terapijos formas, priemones ir jų pritaikymo ugdymo procese galimybes; suteikti žinių ir praktinių įgūdžių, kaip taikyti meno terapijos metodus ir jų elementus ugdant mokinių bendrąsias kompetencijas; supažindinti su meno terapijos technikomis ir išmokyti jas taikyti praktiškai.
Programos rengėjai (autoriai)
Rūta Klimašauskienė. Koučingo specialistė (ICF – Tarptautinės koučingo federacijos
akreditacija), lektorė, sertifikuota kūrybingumo ugdymo konsultantė, socialinių mokslų
daktarė. Kūrybingumo skatinimo ir ugdymo autorinės programos kūrėja, kūrybingumo
blogo iniciatorė ir autorė.
Gilinasi ir nuolat domisi psichologijos, neuromokslo, kūrybingumo skatinimo
naujovėmis.
Pagrindinis jos vedamų mokymų tikslas – padėti dalyviams atskleisti jų potencialą bei teorines žinias perkelti į savo kasdieninę veiklą formuojant ir tobulinant lyderystės, komunikavimo, komandinio darbo, emocinio intelekto, vadovavimo, problemų sprendimo, kūrybinio mąstymo įgūdžius. Rūtos mokymai sulaukia itin palankių vertinimų, kadangi ji geba atsižvelgti į dalyvių individualaus mokymosi ypatumus, patraukliai ir nestandartiškai perteikti žinias, įtraukti dalyvius į veiklą ir paskatinti juos aktyviai dalyvauti mokymosi procese.
Programą kuruojantis KPMPC darbuotojas
N. Daujotienė
Telefonas: (8 5) 249 7130
El. paštas: nijole.daujotiene@kpmpc.lt