Vaiko gerovės komisijų veikla profesinio mokymo įstaigose

KTP-21
Programos kodas
8 val
Programos trukmė
42 Eur
Dalyvio kaina
2016-10-27 10:00
Seminaro vieta: Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras, Geležinio Vilko g. 12, Vilnius

Programos trumpa anotacija/ tikslas ir uždaviniai
Mokyklų Vaiko gerovės komisijos (VGK) sudaromos siekiant spręsti įvairias problemas, susijusias su vaikų ir jaunuolių elgesiu bei jų mokymosi sunkumais. Šių komisijų darbų apimtis plati ir įvairi: užkirsti kelią krizėms (vykdyti prevenciją), organizuoti mokyklos darbą krizės atveju (intervencija), rūpintis turinčių specialiųjų poreikių vaikų integracija, saugumu, jų emocijų bei elgesio korekcija, bendradarbiauti su šeimomis ir įvairiomis institucijomis, tokiomis kaip: vaikų teisių apsaugos tarnyba (VTAT), policija, psichologinės tarnybos, gydymo ir reabilitacijos įstaigos ir pan. Tam, kad darbas būtų atliekamas tinkamai, pedagogams svarbu teisingai planuoti savo veiklą, gebėti dirbti komandoje, tinkamai paskirstyti atsakomybes, greitai priimti sprendimus, kontroliuoti sprendimų vykdymą.
Mokymų dalyviai susipažins su VGK vadyba, teisės aktais, darbo planavimu, komandinio darbo organizavimu, tarpinstitucinio bendradarbiavimo galimybėmis.
Taip pat, dalyviai įgys žinių ir kompetencijų tokiose srityse, kaip: jauno žmogaus problemų vertinimas, tinkama pagalba mokiniui, taikant mokyklos bei visuomenės resursais grįstą modelį, VGK veiklos vadyba (planavimas, koordinavimas, kontrolė).
Rengiant programą dėmesys buvo telkiamas į teorinių žinių ir praktikos derinimą, modeliuojant realias gyvenimiškas situacijas.

Programos rengėjai (autoriai)
Jona Kirkauskienė – psichologė (Druskininkų švietimo centras), Kauno kolegijos (Druskininkų skyrius) psichologijos pagrindų, komunikacinės elgsenos dėstytoja, įgijusi aukščiausią psichologo – eksperto kvalifikacinę kategoriją. Lektorė veda mokymus apie:
– mokyklos vaiko gerovės komisijos veiklą (jos paskirtis, galimybės, iššūkiai);
– savivaldybės administracijos vaiko gerovės komisijos veiklos optimizavimą, organizuojant pagalbą specialiųjų vystymosi poreikių turintiems vaikams;
– psichologinių kompetencijų galimybes mokykloje;
– vaiko gerovės komisijos darbo ypatumus, atliekant asmens psichologinį įvertinimą;
– profesinio mokymo įstaigų karjeros centrų švietimo pagalbos specialistų veiklą;
– savižudybių prevenciją mokykloje;
– krizių valdymą mokykloje.
Lektorė yra narė ir aktyviai dalyvauja Lietuvos psichologų sąjungos, Druskininkų savivaldybės vaiko gerovės komisijos ir bendraamžių psichologinės paramos centro, mokyklų psichologų atestacinės komisijos, savivaldybės krizių komandos veikloje.
Pagrindinis lektorės vedamų seminarų tikslas – padėti žmonėms atskleisti savo ir ugdytinių potencialą bei tikslingai pritaikyti teorines teorines žinias.

Programą kuruojantis KPMPC darbuotojas

N. Daujotienė

Telefonas: (8 5) 249 7130

El. paštas: nijole.daujotiene@kpmpc.lt