Mentoras – toks buvo žmogaus, kuriam Homero „Odisėjoje“ buvo pavesta rūpintis Odisėjo sūnaus mokymusi, kai šis išvyko iš Trojos, vardas. O kas yra mentorystė mūsų laikais?
Mentorystė – tai būdas mokytis, semtis patirties ir žinių iš vyresnio arba daugiau žinančio žmogaus. Prisimindama savo mentorių, biochemikė, viešojo kalbėjimo mentorė Jurga Rubekina sako: „Pagrindinis jo reikalavimas man – būti aktyvia ir klausti, ko nežinau. Pamažu pati įsitraukiau į šią neatlygintiną veiklą ir dalinuosi savo patirtimi su kitais“. Kartu su ja laidoje „Atgal į mokslą“ savo patirtimi dalinsis Roberta Žižienė – programos, rengiančios įvairių sričių atstovus porą metų savo žiniomis dalintis su mokyklų mokiniais „Renkuosi mokyti!“ alumnė. Pasak jų, turi pats žinoti, kokioje srityje nori tobulėti, ir būtinai atsiras žmogus, kuris sutiks pasidalinti patirtimi, nes mentorystė – tai toks būdas moktis ir mokyti, kai auga abi pusės.
Kas yra mentorystė, kuo ji skiriasi nuo privačių konsultacijų ir kuo ji yra pranašesnė? Kaip susirasti mentorių ir kaip jis padeda tau tobulėti? Atsakymai į šiuos ir kitus klausimus – dešimtoje radijo laidoje iš ciklo „Atgal į mokslą”, parengto įgyvendinant projektą „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje”. Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamos laidos kviečiame klausytis antradienį, lapkričio 6 d. po 11 val. žinių per „Pūko“ radiją.