Nacionalinio elektrikų profesinio meistriškumo konkurso dalyviai varžysis Elektrėnuose

Geriausi būsimieji elektrikai iš įvairių šalies profesinio mokymo įstaigų nacionaliniame profesinio meistriškumo konkurse dėl geriausio jaunojo profesionalo vardo balandžio 17 d. susirungs Energetikos sektoriniame praktinio mokymo centre (Rungos g. 18, Elektrėnai).

Antrą kartą rengiamo konkurso dalyviai varžysis dviejuose pogrupiuose (viename – besimokantieji pagal pirminio, kitame – pagal tęstinio mokymo programą) ir atliks praktines užduotis, kurios maksimaliai priartintos prie darbų, kuriuos įprastai atlieka elektrikai.

„Elektrikai – tai labai žemiška ir paprasta, tačiau labai reikalinga profesija. Rinkoje atsiranda vis naujų konstrukcinių sprendimų, įmonėse sparčiai diegiamos pažangios automatizuotos gamybos technologijos, todėl nuolat kinta ir tobulėja elektros įrenginiai bei prietaisai. Dėl to didėja ir juos prižiūrintiems specialistams keliami reikalavimai. Todėl labai džiaugiamės, kad užduotis konkurso dalyviams rengia praktikai – mūsų partneriai iš UAB „Žilinskis ir co“. Būtent praktikai – didžiausių Lietuvos energetikos įmonių atstovai vertins ir mokinių-konkurso dalyvių gebėjimus atlikti šias užduotis ir skaitys paskaitas juos atlydėjusiems profesijos mokytojams“, – pasakoja Elektrėnų profesinio mokymo centro direktorė Lina Triponienė.

Elektrikai – viena paklausiausių profesijų šiuolaikinėje darbo rinkoje, o konkursas – galimybė susitikti darbdaviui ir būsimam darbuotojui. „Todėl šalies energetikos įmonių atstovai ne tik stebi ir vertina jo dalyvių gebėjimus ir įgūdžius, bet ir renkasi būsimus darbuotojus, o mokiniai tikisi sulaukti patrauklių darbo pasiūlymų“, – priduria Alytaus profesinio rengimo centro Sektorinio praktinio mokymo centro vadovė Živilė Šatienė.

Jei norite pamatyti, ką sugeba jaunieji profesionalai ir sužinoti, kuo ypatinga šiuolaikinio elektriko profesija, balandžio 17 d. užsukite į nacionalinį konkursą, kurį organizuoja Elektrėnų profesinio mokymo centras ir Alytaus profesinio rengimo centras. O jei ir jūs norite išmokti valdyti ne tik elektros prietaisus, bet ir šviesą, apsilankykite interneto platformoje https://lamabpo.lt/profesinis-mokymas/. Čia rasite informaciją apie įvairias mokymo programas ir priėmimo į šalies profesinio mokymo įstaigas sąlygas.

Nuotraukose – 2022 m. konkurso akimirkos (organizatorių nuotr.).