Nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas – sėkmingos karjeros startas

Nacionalinio būsimųjų floristų, kirpėjų ir higieninės kosmetikos kosmetikų profesinio meistriškumo konkurso nugalėtojų diplomai atiteko Jonavos politechnikos mokyklos, Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro ir Kauno Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro auklėtiniams.

Juos savo mokykloms per dvi dienas Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykusį konkursą pelnė būsimoji floristė Ieva Montvilienė iš Jonavos, būsimasis kirpėjas vilnietis Artiom Kikot ir būsimoji higieninės kosmetikos specialistė kaunietė Domantė Kučinskytė. Antrąsias vietas konkurse pelnė būsimoji kirpėja Monika Nakrošiūtė (Panevėžio profesinio rengimo centras), kosmetiko profesijos besimokanti Greta Ladinskytė (Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centras) ir į floristikos paslaptis besigilinanti Greta Mickevičiūtė (Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykla), trečiąsias – būsimoji kirpėja Vaiga Stalauskaitė (Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras), būsimoji kosmetikė Gabrielė Švarcukaitė (Šiaulių profesinio rengimo centras) ir būsimoji floristė Giedrė Lisina (Karaliaus Mindaugo profesinio rengimo centras).

Konkursai – galimybė atsiskleisti

Konkurso, kuris vyko tarptautinės parodos „Studijos 2019“ metu, dalyviai floristai per valandą turėjo sukurti kaklo papuošalą, o per pustrečios valandos – kompoziciją „Meilės muzika“. Ruošdamiesi šiai užduočiai mokiniai turėjo atlikti ir namų darbus – atsivežti jau paruoštą širdies formos karkasą kompozicijai, kurią kūrė konkurso metu.
Ne lengvesnės užduotys atiteko ir būsimiesiems kirpėjams bei higieninės kosmetikos kosmetikams: per dvi konkurso dienas kirpėjai turėjo sukurti dieninę, vakarinę ir nuotakos šukuosenas bei dieninį, vakarinį ir nuotakos makiažą.

„Pradedančiam kirpėjui labai svarbu dalyvauti tokiuose konkursuose, nes jų metu galima atsiskleisti, parodyti, ko jau esi išmokęs“, – sako būsimųjų šukuosenų meistrų konkurso nugalėtoju tapęs A. Kikot. Jam pritaria ir būsimoji vizažistė Vaida – anot merginos, pats dalyvavimas tokiame konkurse jau yra didelis laimėjimas.

Sėkmės raktas – nuolatinis tobulėjimas

Savo ateitį daugelis konkurso dalyvių sieja su pasirinkta profesija. Tačiau tam, kad taptum tikru profesionalu, nepakanka mokyklos baigimo ar konkurso nugalėtojo diplomo. Pasak A.Kikot, „jei nori sėkmingai siekti karjeros, reikia labai daug mokytis, nuolat investuoti į save“.

Patirtis, kurios mokiniai įgyja besiruošdami ir dalyvaudami konkurse, bus geras pagrindas ateityje. Tačiau tai tik pradžia, pabrėžia Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė. „Jie tampa profesionalesni, sumanesni, pranašesniais už savo kolegas. Ir darbdavys mieliau priims tą, kuris jau atsiskleidė, nes visiems reikia gerų specialistų“, – sako patyrusi kirpėja ir pabrėžia, kad toliau viskas priklauso nuo paties jaunojo profesionalo pastangų, todėl vieni taip ir lieka amatininkais, o kiti užauga ir net sukuria savo verslą.

„Jie mokosi visą gyvenimą: ir 30-ies, ir 40-ies ar dar daugiau metų sulaukę meistrai lanko įvairius kursus, vyksta į seminarus užsienyje, – pritaria Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio mokymo centro pavaduotoja ugdymui Sigita Kutienė ir atskleidžia sėkmės formulę: Paklauskite pačių geriausių meistrų – nė vienas nepasakys, kad baigė mokyklą ir tapo žvaigžde. Jie save tobulina nuolat“.

S. Kutienė priduria, kad nuo šių mokslo metų stoti į profesinio mokymo įstaigas galima ne tik vasarą, bet ir žiemą, o įgyti kirpėjo ir kai kurias kitas profesijas gali ir brandaus amžiaus žmonės.Pavyzdžiui, sulaukę 30-40 metų ir įgiję aukštojo mokslo diplomus, gali rinktis tęstinio mokymo programas. Ateityje tokių profesijų daugės, o ypatingas žmonių, kurie renkasi tęstinio mokymo programas, bruožas, pastebi ji, – motyvacija: „Jie ryte atėję į pamokas neklausia mokytojos „kada šiandien paleisite?“, nes gerai žino, ko nori“.

Nacionaliniame kirpėjų, higieninės kosmetikos kosmetikų ir floristikos profesinio meistriškumo konkurse, kuris yra projekto „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“, finansuojamo ES struktūrinių fondų lėšomis, dalis, dalyvavo beveik 30 būsimųjų kirpėjų, vizažistų ir floristų iš daugiau kaip 10-ies Lietuvos profesinio mokymo įstaigų.