Naujos žinios – pirmas žingsnis į naują gyvenimą

Mūsų smegenims patinka dirbti, o nuolatinės jų treniruotės – net kryžiažodžių sprendimas – sako, kad ir atmintį stiprina. Bet kam pensininkui anglų kalba, chemikui – psichologija, kelionių organizatoriui – socialinio darbo specialisto diplomas, o patyrusiai administratorei – radiotechnologija ir hiphopas?

Radijo laidų cikle „Neformaliojo mokslo virtuvė“ apie tai, kokios priežastys paskatino mokytis naujų dalykų pasakos jie patys – suaugę, o neretai ir brandaus amžiaus sulaukę, ne tik darbą, bet ir mokslinius laipsnius turintys, seniai vaikus užauginę ir net į užtarnautą poilsį išėję žmonės.

„Studijavau lietuvių kalbą ir literatūrą, ir net dirbau mokytoja, bet supratau, kad esu ne savo vietoje“, – pirmojoje ciklo laidoje sakys nedidelės įmonės vadovė Jolanta, neseniai tapusi Vilniaus kolegijos studente ir visai nesijaudinanti, kad dauguma jos bendrakursių jaunesni už jau suaugusius vaikus. O Ramunė atskleis, kad į aukštosios mokyklos suolą sugrįžo sunkią minutę: po skyrybų pasiryžusi įgyvendinti seną svajonę moteris – dabar jau technologijos mokslų daktarė, dėstanti kitiems.

Dešimties laidų cikle kalbėsime apie tai, kaip naujos žinios padeda pagauti sėkmę, gyventi prasmingiau ir įdomiau, susirasti naują darbą ar susikurti darbo vietą arba paprasčiausiai lengviau susikalbėti su marčiomis, žentais ir anūkais, o specialistai patars, kaip ir ko gali mokytis suaugusieji bei padrąsins, nes anot Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos valdybos pirmininkės Vilijos Lukošūnienės, jei mokiniai į mokyklą eina iš pareigos, tai suaugusieji „renkasi mokytis ne tai, ką liepia, o tai, ko patys nori“.

Patarimai, nuomonės ir tikros nuolat besimokančių istorijos apie tai, kaip naujos žinios ir įgūdžiai keičia gyvenimą nepaisant amžiaus – naujame radijo laidų cikle „Neformaliojo mokslo virtuvė“, kurį transliuos radijo stotis „Pūkas“. Pirmos ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamo ciklo laidos kviečiame klausytis antradienį, gegužės 21 d., po 11 val. žinių.