Nuolat besimokančiųjų gyvenime naujų spalvų niekada netrūksta

„Dabar mokausi J. Vienožinskio dailės mokykloje. Piešiu ant šilko. O anksčiau 10 metų šokau pilvo šokius“, – pasakoja Elena, kiekvieną savaitgalį iš Daugų miestelio Alytaus rajone keliaujanti į sostinę mokytis.

54-erių moteris sako, kad to seniai norėjo, bet vis nebuvo laiko. „Kai dukros suaugo, sukūrė šeimas ir išsikraustė gyventi atskirai, mudviem su vyru atsirado daugiau laisvo laiko, kurį galime skirti savo pomėgiams. Darbui man tų žinių nereikia, bet mokymasis teikia malonumą. O seniau 10 metų šokau pilvo šokius. Įsigijau naujų draugių, su kuriom dabar keliauju. Ir dar internetu mokausi italų kalbos“, – pasakoja ji.

Visiems, kurie abejoja, ar brandžiame amžiuje verta imtis ko nors naujo, buhaltere dirbanti Elena atsako: „Tikrai verta. Bandykit, bent pabandykit. Išdrįskit. Ir visai nesvarbu, ar jums 30, ar 50, ar 70 metų, nes pats geriausias laikas yra dabar“.

Veikliai moteriai pritaria ir „OVC Consulting“ vyr. konsultantė, psichologė psichoterapeutė Mirolanda Trakumaitė. Anot jos, malonus užsiėmimas suteiks daug teigiamų emocijų, o neretai naujos pažintys atveria ir naujas galimybes. „Gal tai ir netaps esminiu karjeros posūkiu, bet įdomi veikla gerina savijautą, todėl net jei atrodo, kad nieko nenorite, verta pagalvoti – gal vis dėlto ko nors norite. Tiesiog pabandykite, nes ne visuomet svarbu diplomas. Kartais daug svarbiau pats mokymosi procesas ir jo metu įgytos patirtys bei patiriamos emocjos“, – sako ji ir priduria, kad nuostata, jog „aplinkiniai kreivai pažiūrės“, – tik mūsų pačių susikurtas barjeras.

Pokalbis apie tai, kaip mokymasis vyresniame amžiuje didina mūsų savivertę ir gerina savijautą – septintoje radijo laidoje iš ciklo „Neformaliojo mokslo virtuvė“, finansuojamo ES struktūrinių fondų lėšomis. Laidos, kurią transliuos radijo stotis „Pūkas“, kviečiame klausytis antradienį, rugpjūčio 13 d., po 11 val. žinių.