Organizuojamas AEHT-LT 2024 profesinio meistriškumo konkursas

aeht

2024 m. balandžio 24-25 dienomis Marijampolės profesinio rengimo centre vyks svetingumo sektoriaus mokinių profesinio meistriškumo konkursas.

Kas yra AEHT? Tai Europos profesinių mokyklų, turinčių svetingumo sektoriaus mokymo programas asociacija (toliau- AEHT) vienijanti 400 mokyklų iš 40 Europos šalių. Asociacijai priklauso ir 5 Lietuvos profesinio mokymo įstaigos – Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centras, Klaipėdos turizmo mokykla, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras, Alytaus profesinio rengimo centras ir Marijampolės profesinio rengimo centras.

Kartą metuose AEHT organizuoja tarptautinę konferenciją, kurios pagrindinis akcentas – svetingumo sektoriaus mokinių profesinio meistriškumo konkursai.

Lietuvos profesinio mokymo įstaigos, AEHT narės, prieš tris metus susibūrė ir nutarė padaryti tokį renginį Lietuvoje.

Konkurso organizavimą reglamentuoja nuostatai, parengti pagal AEHT reikalavimus.

Pati AEHT-LT konkurso esmė yra suburti profesinio mokymo įstaigų mokinius ir suteikti jiems galimybę susitelkti ir pademonstruoti savo įgūdžius. Darbas komandose, kurias sudaro skirtingų mokyklų mokiniai, ugdo ne tik profesinius, bet ir komunikavimo, verslumo, darbo planavimo, pilietiškumo bei kitus bendruosius gebėjimus.

2022 m. AEHT-LT vyko Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centre Vilniuje, 2023 m.- Alytaus profesinio rengimo centre, 2024 m. renginys vyks Marijampolės profesinio rengimo centre.

Šiemet 92 mokiniai iš 22 profesinio mokymo įstaigų savo gebėjimus demonstruos septyniose rungtyse: barista; karvingas; kokteilių gamyba; konditerija; kulinarinis dekatlonas; kulinarinis menas; restorano aptarnavimas.

Papildomą informaciją apie konkursą teikia Paslaugų skyriaus vedėjas Ričardas Bagdanavičius,
el.p. ricardas.bagdanavicius@mprc.lt