Pameistrystė: profesijos mokymo forma, kurią vertina ir darbdaviai, ir besimokantieji

Buvęs pameistrys Vidmantas Gelūnas tikina, kad įgijus profesiją pameistrystės būdu, lengviau siekti karjeros, o darbdaviai, dalyvaujantys rengiant specialistus šia profesijos mokymo forma, pabrėžia, kad pameistrystė suteikia galimybę verslui užsiauginti konkrečiai jo poreikius atitinkantį profesionalą pigiau nei kitais būdais.

Apie tai, kodėl vis daugiau jaunuolių renkasi šį profesijos mokymosi būdą, skaitykite straipsnyje „Pameistrystė – patogi ir stabilią ateitį užtikrinanti profesijos mokymo forma: „Tau nereikia rinktis: darbas ar mokslai“, kuri rasite naujienų portale TV3.lt.

„Pameistrystė yra vienas natūraliausių ir efektyviausių būdų perimti žinias, nes žmogus geriausiai įsisavina informaciją stebėdamas gyvus pavyzdžius. Pameistrystės būdu besimokantys mokiniai gauna pačias šviežiausias žinias, kurios reikalingos darbo rinkai: teorinę medžiagą, praktinį suvokimą, apmokymą dirbti su įranga, operacinėmis sistemomis ir pan. realioje darbo aplinkoje“, – sako Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Mantas Gudas. Mintimis apie tai, kad pameistrystė ypač pasiteisina pažangiose, pagal vakarietiškus standartus dirbančiose įmonėse, jis dalinasi straipsnyje „Pameistrystė: kokią vertę kuria verslui ir kaip ją efektyviai išnaudoti“, kuris išspausdintas savaitraštyje „Verslo žinios“ š. m. spalio 12 d.

Straipsnius inicijavo Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras, įgyvendinantis projektą „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

vz_2023-10-12