Partnerių iš Latvijos ir Estijos mokymosi vizitas Lietuvoje

2022 m. lapkričio 8-9 d. Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras suorganizavo partnerių iš Latvijos ir Estijos mokymosi vizitą Lietuvoje. Mokymosi vizitas yra viena iš pagrindinių Erasmus+ Profesinio mokymo mažos apimties partnerystės projekto „Sektorinių ekspertų tarybų veiklą Baltijos šalyse koordinuojančių institucijų bendradarbiavimo stiprinimas“ (SECBaltics) (Nr. 2021-2-LV01-KA210-VET-000051300) veiklų. Projektą nuo 2022 m. kovo 1 d. iki 2023 m. rugpjūčio 31 d. įgyvendina Latvijos darbdavių konfederacija kartu su Latvijos žemės ūkio organizacijų bendradarbiavimo taryba (LAOCC), Latvijos nacionaliniu kultūros centru (LNCC), Estijos kvalifikacijų tarnyba (Kutsekoda) ir Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centru (KPMPC). Projekto tikslas – užmegzti partnerystę, skatinti bendradarbiavimą ir keitimąsi gerąja patirtimi tarp sektorinių ekspertų tarybų darbą koordinuojančių institucijų bei kitų suinteresuotųjų šalių, dalyvaujančių profesinio mokymo plėtroje Baltijos šalyse.

Pirmoji vizito diena prasidėjo Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centre. Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro darbuotojai pristatė sektorinių profesinių komitetų veiklą Lietuvoje, profesinius standartus. Vėliau projekto dalyviai lankėsi Nacionalinėje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje. Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos direktoriaus pavaduotojas baleto ugdymui Eligijus Butkus papasakojo apie gilias, jau 75-erių metų veiklos tradicijas turinčią mokyklą, supažindino su ugdymo turiniu, materialine baze.

Antrąją vizito dieną projekto partneriai pradėjo Kauno taikomosios dailės mokykloje, kurioje susipažino su juvelyro, maketuotojo, fotografo, vizualinės reklamos gamintojo ir kt. specialybėmis, apžiūrėjo neseniai atidarytas reklamos gamybos praktinio mokymo dirbtuves. Vėliau projekto dalyviai lankėsi Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro maisto pramonės (mėsos ir duonos konditerijos) bei viešbučių ir restoranų sektoriniuose praktinio mokymo centruose.

co-funded-by