Po gulinčiu akmeniu vanduo neteka arba kas mus skatina nuolat mokytis


Kodėl vieni nuolat mokosi, o kiti stovi vietoje – lyg tas akmuo iš patarlės? Gal yra žmonių, kuriems mokytis tikrai nepatinka? O gal jie tiesiog nemoka mokytis?

Specialistai sako, kad kiekvienas iš mūsų ko nors mokomės kiekvieną minutę, ir darome tai net nesusimąstydami, nes tai vyksta ne tik pamokose ar paskaitose. Kūdikiai mokosi čiulpti pirštą, darželinukai mokosi žaisdami, vaikai, paaugliai ir suaugusieji mokosi lankydami įvairius būrelius ar kursus. „Net bedarbis kiekvieną dieną išmoksta ką nors naujo, pavyzdžiui, kaip išgyventi be darbo ir pastovių pajamų“, – sako suagusiųjų mokymo specialistas andragogas Arūnas Bėkšta.

Apie tai, kaip susiformuoja įprotis mokytis, kokie vaikų, jaunimo ir brandaus amžiaus žmonių bei senjorų mokymosi ypatumai ir kokie motyvai skatina mokytis skirtingame amžiuje, laidoje „Atgal į mokslą“ su A. Bėkšta diskutuos Paramos vaikams centro psichologė Veronika Lakis Mičienė, o asmenine patirtimi dalinsis nuolat ko nors besimokanti dviejų vaikų mama Anžela Petkevičienė. Kartu su jais svarstysime, kodėl tie motyvai kartais dingsta bei kaip susigrąžinti norą mokytis, jei jį kažkas „išmušė“, ir pabandysime išsiaiškinti, ar mes mokame mokytis.

Šeštosios radijo laidų ciklo „Atgal į mokslą” laidos kviečiame klausytis antradienį, spalio 9 d. po 11 val. žinių per „Pūko“ radiją.