Pradėk mokytis profesijos, besimokydamas gimnazijoje

16-metis gimnazistas Aleksandras jau seniai žino, kuo norėtų tapti. Jei dar tiksliau – kokioje srityje norėtų tobulėti. Tai fotografija. „Radau namuose tėčio fotoaparatą ir nusprendžiau pabandyti. Taip ir prasidėjo“, – apie staiga atsiradusį potraukį sako vaikinas.
„Mano svajonė – ne tik fotografuoti renginius, bet įgyti kuo daugiau žinių ir patirties, o tada prisidėti prie fotografijos technologijų ir įrangos tobulinimo. Todėl labai apsidžiaugiau sužinojęs, kad nuo šių mokslo metų atsirado galimybė tęsiant mokslus gimnazijoje pradėti mokytis ir profesinėje mokykloje. Kai baigsiu gimnaziją, jau būsiu patobulėjęs ir kaip fotografas“, – sako vilnietis.

Anot Vilniaus paslaugų verslo mokymo centro direktorės Ritos Pečiukaitytės, mokytis profesijos derinant mokslus gimnazijoje ir profesinėje mokykloje – labai geras pasirinkimas. „Apsispręsti ir baigus, tarkim, 10 klasių stoti į profesinę mokyklą, kartais būna nedrąsu: nors besimokydamas profesijos gali baigti ir gimnaziją, gali paaiškėti, kad patinkanti profesija yra kitokia, negu įsivaizdavai. Tuomet teks iš naujo rinktis gyvenimo kelią, bet laikas jau bus sugaištas. O besimokydamas vidurinėje mokykloje ir pagal suderintą tvarkaraštį – profesinėje mokykloje, turi galimybę pasirinktą profesiją geriau pažinti“, – sako ji ir priduria, kad net tie tėvai, kuriuos vis dar baugina senieji profesinio mokymo stereotipai, paprastai sutinka leisti vaikui pabandyti mokytis profesijos tokiu būdu.

Kelias nuo analoginės iki skaitmeninės fotografijos, studijos apšvietimas, fotografijų spausdinimas – tik nedidelė dalis to, ko mokosi būsimieji fotografai. „Derindami mokymąsi vidurinėje ir profesinėje mokykloje jaunuoliai įveiks tik dalį mokymo programos. Tačiau jei gavę brandos atestatą jie nuspręs toliau mokytis pasirinktos profesijos, tie moduliai, kuriuos jie baigė mokydamiesi dviejose mokyklose vienu metu, bus įskaityti“, – tokio mokymosi privalumus atskleidžia profesijos mokytoja Jogailė Butrimaitė, fotografui mėgėjui Aleksandrui parengusi ypatingą išbandymą.

Kaip vaikinui sekėsi kurti verslo portretą, kokio patarimo jis sulaukė iš mokytojos ir apie tai, kaip mokantis vidurinėje mokykloje pradėti mokytis profesijos – šeštoje TV laidoje iš ciklo „Būk profesionalas“ šį šeštadienį, spalio 10 d. 11.30 val. per TV3. Laida, parengta įgyvendinant projektą „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“ ir finansuojamą Europos socialinio fondo lėšomis, kartojama pirmadienį, spalio 12 d. 9.00 val. per TV6.