Profesionalo patarimas: jei turi gerą mokytoją, nebijok jo klausti, ko nežinai

„Kai pirmą kartą pamačiau, kaip jis dirba, iš karto pasakiau: tu turi geras rankas, iš tavęs išaugs tikras profesionalas“, – tokius žodžius savo pirmojoje darbovietėje tikriausiai norėtų išgirsti kiekvienas. O šį kartą juos ištarė mašinų gamyklos „Astra“ gamybos direktorius Arūnas Svetikas, pasakodamas apie būsimąjį suvirintoją Aldą.

Jo mokslo draugai, praktinius įgūdžius tobulinantys pagal pameistrystės programą, įmonėje taip pat laukiami. „Džiaugiamės, turėdami tokį partnerį, – apie Alytaus profesinio rengimo centrą sako A. Svetikas ir priduria: – Mums reikia gabių, norinčių tobulėti jaunų žmonių, o dirbdami kartu, padedame jiems tobulėti. Išauginti naują specialistų kartą – bendras mūsų ir centro tikslas“. Pagal pameistrystės programą besimokantys būsimieji suvirintojai patvirtina: derindami teoriją ir praktiką jie greičiau įgyja patirties. Bet turėti auksines rankas nepakanka. Elektrikas privalo turėti aštrų protą ir saviaugos instinktą, kad ir pats nelaimės išvengtų, ir šalia dirbantį kolegą apsaugotų, o automechanikas, sako meistras Rimvydas, privalo ne tik sąžiningai atlikti savo darbą, bet „turėti gerą mokytoją ir nebijoti jo klausti, ko nežinai“.

Apie mokyklą, į kurią atvažiuoja stažuotis net moksleiviai iš Prancūzijos, ir apie tai, kaip tapti tokiu automechaniku, suvirintoju, elektriku ar metalo apdirbimo stakles valdančiu specialistu, kurį su džiaugsmu priims bet kuri šalies inžinerinės pramonės įmonė, – TV laidoje iš ciklo „Tavo supergalia“, kuris finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis. Devintoji laida – šį šeštadienį, gruodžio 22 d. 10.30 val. per TV3.